Ćwiczenie myśli alternatywnych

11312402_475786622580355_1946048061_nCzęsto się zdarza, że świadome odrzucanie negatywnych myśli nie jest skuteczne i nadal ma ona władzę nad nastrojem człowieka. Czasem może dopaść Cię refleksja zdrowego rozsądku, która zmienia Twój pogląd na świat i pomaga przejrzeć na oczy.

Im częściej używane ścieżki w mózgu człowieka, tym są bardziej wyraźne, zwłaszcza te, dotyczące przekonań rdzennych.  Prawdopodobnie bardzo dużo czasu zajęło Ci ćwiczenie i wzmacnianie negatywnych myśli. Właśnie dlatego nowy i bardziej delikatny szlak nerwowy, czyli myśl alternatywna, musi być wzmacniana przez ciągłe powtarzanie zanim stanie się wystarczająco wyraźna aby zakryć tę negatywną. Należy być przygotowanym na to, aby nową myśl powtarzać wielokrotnie zanim stanie się ona naturalnym odruchem.

Drugim powodem, dlaczego myśli alternatywne nie są w stanie przejąć kontroli nad NAT-ami i jest to, że nie są mobilizowane wystarczającą energią. Negatywne myśli mają duży ładunek emocjonalny, co daje im przewagę nad alternatywnymi myślami. Jeśli chcesz stare przekonanie zastąpić nowym, musi ono mieć podobną siłę emocjonalną. Nie wahaj się, wypowiadaj je z przekonaniem na głos. Zapisz, i przyklej na lustrze w  łazience. Powtarzaj je zaraz po przebudzeniu. I uwierz, że to pomaga.

2 Replies to “Ćwiczenie myśli alternatywnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge