Czego wymaga od nas TPB

O wysiłku na jaki musimy się przygotować podczas terapii już wspomnieliśmy w ostatnim wpisie. Przypominam, że w przypadku zabieganego stylu życia, gdy nie masz na nic czasu, może CI być ciężko w pełni wykorzystać potencjał jaki niesie za sobą TPB.

Otwartość umysłu to bardzo ważny element ze względu na konieczność kwestionowania własnych uprzedzeń na temat samego siebie i innych osób, a nawet całego świata! Całkiem możliwe, że będziesz musiał zmienić swoje przekonania, których jesteś pewny w stu procentach.

Często jesteśmy przyzwyczajeni i przywiązani do swoich przekonań. Trudno nam je zmienić, tym bardziej jeśli osobą, która wszystko widzi w czarno-białych barwach i do Ciebie należy ostatnie słowo w każdej kłótni. Dlaczego może być Ci ciężej podczas terapii, jednak możliwe, że też najwięcej zyskasz z tego powodu.

Nikt nie lubi krytyki, jednak podczas terapii będziesz często zachęcany do odbierania szczerych informacji zwrotnych od swojego otoczenia. Sam odkrywając swoje wnętrze będziesz narażony na zauważenie nieprzyjemnych wniosków na swój temat.

One Reply to “Czego wymaga od nas TPB”

  1. Może i terapia wymaga od nas trochę wysiłku, ale nie wiele rzeczy da się osiągnąć bez wkładu czasu i pracy. Jeśli się najpierw przyłożymy to efekty mogą być naprawdę wymierne do POŚWIĘCONEGO czasu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge