Czy mam się poświęcać w związku?

paraPomyśl o tym w ten sposób, że jesteś odpowiedzialny za swojego partnera. Jego najważniejsze potrzeby takie jak poczucie bezpieczeństwa, powinny być też Twoimi. Jest to jeden z elementów udanego i szczęśliwego życia. Codzienne drobiazgi znacznie wpływają na siłę związku.

Gniew ma też swoje pozytywne strony. Złość pełni bardzo ważne funkcje. Może ona sprawić, że stajemy się bardziej niż zwykle skupieni. Nasz umysł koncentruje się wtedy na jednej rzeczy. Nasz gniew potrafi dać nam siłę do stawienia czoła lękom i często niebezpiecznym dla nas sytuacjom. Gniew ma też, o czym wcześniej wspomniałem, funkcję informacyjną. Działa jak ból, który jest dla nas oznaką, że coś jest nie tak. Potrzebujemy lekarstwa. Ból jest bardzo nieprzyjemny, jednak konieczny do prawidłowego funkcjonowania. Informuje nas, że musimy podjąć lecznicze działania. Doskonale wiedzą o tym osoby pozbawione odczucia bólu. Ich życie jest przez to bardzo trudne, muszą uważać na wszystkie niebezpieczne rzeczy jakie mogą im się przydarzyć, ponieważ ich ciało nie sygnalizuje automatycznie, że właśnie „wpadli w tarapaty”.

Najczęściej ból świadczy o niezrealizowanych potrzebach. Informuje nas, że nie czujemy bezpieczeństwa. Umiejętność uwalniania gniewu jest bardzo ważna. Musimy to zrobić w sposób bezpieczny dla siebie i otoczenia. Często gniew jest utożsamiany z agresją. Może nam się wydawać, że doświadczając złości jesteśmy w stanie kogoś zranić. Jakie są objawy naszego gniewu i jak na niego reagujemy, opiszę w następnym wpisie. Serdecznie zapraszam już wkrótce!

One Reply to “Czy mam się poświęcać w związku?”

  1. Na początku pragnę zauważyć, że bardzo wpadła mi w oko ta witryna. Pomysł jest niesamowity, co do wykonania mam pewne wątpliwości, ale jestem przekonany, że powinniście otrzymać jakąś nagrodę;). Z zaciekawieniem śledzę dalsze poczynania. Chętnie poczytam więcej o tej tematyce. Co do tego artykułu zgadzam się całkowicie, w moim przypadku absolutnie wszystko się zgadza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge