Czy można zwalczyć nieśmiałość?

Powiedzmy jednak, że powody powstawania nieśmiałości nie bardzo nas interesują, jednak chcielibyśmy zrozumieć jak można się jej pozbyć i czy w ogóle jest to możliwe. Co do drugiego pytania to odpowiedź jest oczywiście optymistyczna – możemy sporo zdziałać ze swoją nieśmiałością, jednak nie każdemu z nas udaje się to w takim samym stopniu.

Możliwe, że nawet jeśli nauczymy się radzić sobie w większości sytuacji, pozostanie jedna lub kilka takich które ciągle będą powodować w Tobie onieśmielenie. Żyjemy zazwyczaj kilkadziesiąt lat. Mamy możliwość je przeżyć wierząc, że pozostaniemy takimi, jakimi zostaliśmy ukształtowani jako dzieci, mamy tez wyjście, aby zauważyć możliwość zmiany, rozwoju, ulepszania swojego życia. Powinniśmy tylko wiedzieć czego pragniemy, czego oczekujemy od życia. Wiem z doświadczenia, że gdy koniecznie czegoś chcemy, to prędzej czy później w jakiejś formie to osiągniemy. Z tym zrozumieniem czego chcemy mamy jednak niejednokrotnie największy problem.

Jeśli chcemy nie być nieśmiali, to czego pragniemy tak naprawdę? Bez problemów i skrępowania wypowiadać swoje zdanie? Z łatwością dopinać na ostatni guzik sprawy w urzędach? Zdobyć serce chłopaka/dziewczyny? Może po prostu bezproblemowo zrobić zakupy? Posegreguj według stopnia trudności swoje cele. Na początek oczywiście powinieneś je sprecyzować. Zrób to na kartce papieru.

One Reply to “Czy można zwalczyć nieśmiałość?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge