Czytanie w myślach

influence-peopleIle razy zdarzyło Ci się wysuwać wnioski na temat innych ludzi oraz ich intencji na podstawie nikłych dowodów? Na pewno myśli sobie, że jestem głupi bo dałem się nabrać na jej dowcip.

Tego typu ,,czytanie w myślach” jest kolejnym z błędów w myśleniu popełnianych przez nas w oparciu o relacje międzyludzkie. 

Czytanie w myślach

Nie możesz wiedzieć, co myśli ktoś inny, chyba, że sam Ci to powie. Zakładanie czegoś z góry sprawia, że jesteś bardziej podatny na nieporozumienia i paranoiczne myśli.

Dlaczego więc nie zapytać?

Przeraża nas odpowiedź, potwierdzenie naszych obaw. Przez mocno zakorzenione przekonanie boimy się zaryzykować i poszukać odpowiedzi. Szukamy ucieczki od stawienia czoła prawdzie poprzez wszelakie wymówki jak na przykład brak czasu lub odpowiedniego momentu, brak kontaktu i tak dalej. Należy przełamać niepewność i spróbować rozwiać obawy które obniżają naszą samoocenę i poczucie własnej wartości.

One Reply to “Czytanie w myślach”

  1. A ja myślę, że opcja czytania w myślach nie byłby czymś dobrym, moglibyśmy dowiedzieć się wielu przykrych rzeczy. Czasem lepiej nie wiedzieć co ktoś o nas myśli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge