Dokumentacja myśli

diaryJeśli jesteś pewny, że chcesz odnieść sukces w zwalczaniu swoich wzorców dysfunkcyjnych, bardzo przydatnym krokiem do celu jest prowadzenie dokumentacji myśli. Ten etap oczywiście jest przejściowy, jednak ważny z wielu powodów:

  • Nauczy Cię to systematycznego zwalczania NAT-ów;
  • Dokumentacja myśli oraz uczuć pozwoli obiektywnie spojrzeć na Twoje procesy myślowe;
  • Będziesz miał zapisane informacje dotyczące nastroju, co pomoże śledzić postępy;
  • W każdej chwili będziesz mógł zajrzeć do notatek, dzięki czemu zauważysz powtarzające się schematy, które mogą doprowadzić Cię do przekonań rdzennych;
  • Poprzez analizowanie myśli automatycznych będziesz mógł wypracować sobie najbardziej korzystne i realistyczne myśli alternatywne;
  • Systematyczne zapisywanie myśli jest najlepszym sposobem na ćwiczenie technik, które wypracujesz sobie, aż staną się naturalne. Wtedy dalsza dokumentacja nie będzie już konieczna.

W kolejnym wpisie przedstawię przykładowy szablon, w jaki sposób możesz dokumentować swoje myśli.

3 Replies to “Dokumentacja myśli

    1. Z jednej strony stwierdzenie, że są głupie może nas uspokoić, a z drugiej pogrążyć. Możemy stwierdzić, że tyle za dużo czasu poświęcamy na głupoty i nie umieć nic z tym zrobić.

  1. Mój zeszyt jest dla mnie bardzo ważny. Bez niego bym się zgubił. Znalazłem swój unikalny schemat na notowanie, np każdy klient ma osobną stronę aby dane były zawsze w 1 miejscu. Każda adnotacja ma datę, aby łatwiej było coś odnaleźć w przyszłości. Mało tego, strony ponumerowałem a na końcu mam spis treści, jako iś mój moloch ma 200 kartek. Dzięki za wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge