Główny powód gniewu

Przyjrzenie się swojej sytuacji to dobry pomysł, jeśli podejrzewasz, że głównym powodem złości u siebie, lub u swojego partnera może być brak poczucia bezpieczeństwa. Powinniśmy pracować nad zaspokojeniem niespełnionych potrzeb i oczekiwań. Pomyśl na początek, czego potrzebujesz? Czego potrzebuje Twój partner? Jakie są Wasze wzajemne oczekiwania?

Dobrym pomysłem jest opisanie tego wszystkiego, najlepiej na kartce, którą powiesicie razem w jakimś widocznym miejscu. Twoje reakcje stają się niezrozumiałe i bezsensowne jeśli nie będziesz czuł sie bezpiecznie. Skup się na swoim uczuciu bezpieczeństwa, za każdym razem kiedy odczujesz gniew. Gniewając się, Twoje reakcje są nieracjonalne, zaczynasz się złościć jeszcze bardziej. Jest to błędne koło z którego musisz jak najszybciej się wydostać. Każdorazowo taka sytuacja jest znakiem, abyś jak najszybciej zaczął szukać rozwiązania. Rozwiązaniem jest skupienie się na potrzebach, oczekiwaniach i przede wszystkim bezpieczeństwie.

Złość w związku to wyraźna oznaka, że coś jest nie tak z Waszymi relacjami. Pewnie powiesz, że o tym wiedziałeś już dawno. Możliwe, jednak pomyśl o tym kiedy opadną emocje. Tak na prawdę każda złość wynika z rozminięciem się z wzajemnymi oczekiwaniami. Porozmawiaj o tym na spokojnie ze swoim partnerem. Taka rozmowa potrafi przynieść wiele dobrego.

One Reply to “Główny powód gniewu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge