Indywidualny sposób postrzegania świata

szklanka-wodyKażdy widzi co dzieje się wokół niego. Wstajemy rano i idziemy do łazienki. Jemy śniadanie, a następnie zabieramy się do codziennych obowiązków. Być może żyjesz całkiem inaczej, ale jedno jest pewne. Widzisz co dzieje się dookoła i rozumiesz przyczyny tego stanu rzeczy. Czy na pewno tak jest?

Może zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy są bardziej szczęśliwi od innych? Odpowiedzi może być wiele. Jedną z nich jest sposób w jaki odbieramy poszczególne wydarzenia z naszego życia. Wielu z Was może teraz spytać – jak to? Przecież prawda jest jedna! Otóż nie do końca.

Świetnym przykładem jest tutaj szklanka z wodą, która dla jednych jest do połowy pełna, a dla innych do połowy pusta. Jedna interpretacja powoduje pozytywne skojarzenia, ze względu na słowo – pełna. Drugie powoduje negatywne. Wszystko przez obecność słowa – pusta.

W następnych wpisach postaram się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego nawykowo myślimy negatywnie? Zapraszam już niedługo. Może w komentarzu opiszesz swoje podejście do szklanki?

One Reply to “Indywidualny sposób postrzegania świata”

  1. Łatwo powiedzieć – myśl pozytywnie. Gorzej zrobić 🙁 Niestety nie każdy potrafi widzieć szklankę zawsze do połowy pełną. Chciał bym być taką optymistką!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge