Małymi krokami

Większość z nas nie powinna liczyć na to, że leczenie będzie łatwe i przyjemne. Trzeba być przygotowanym na pewną dawkę cierpień i trudności. Najważniejsze jest to, abyśmy się szybko nie zniechęcili próbując wszystko osiągnąć na raz. Temu właśnie służy metoda „krok po kroczku”.

Na początek zajmujemy się rzeczami najprostszymi, które przyniosą najszybszy efekt. Potem podnosimy poprzeczkę. Naprawdę, nie ma innego sposobu.

Pamiętajmy o tym, aby podczas „leczenia” swojej osoby pamiętać o swojej wartości. Pamiętajmy o tym, że jesteśmy najważniejsi. Być dobrym dla siebie, tak abyśmy czuli się ważni. Dobrą metodą jest obdarowywanie siebie jak najczęściej, nawet jeśli miały by być to pozytywne słowa na własny temat. Dlaczego szczególnie mamy się o to starać? Taka postawa pozwoli nam się podnieść w przypadku niepowodzenia podczas wykonywania któregokolwiek ze ćwiczeń.

Warto też mieć wsparcie w innych osobach. Chodzi mi tutaj o osoby, które miały styczność z nieśmiałością i będą dla Ciebie wsparciem, ponieważ będą Cię rozumieć. Może zaprzyjaźnimy się z inną nieśmiałą osobą? Dobrą metodą jest organizowanie spotkań z nieśmiałymi, na przykład przez Internet. Dobrze jest na takim spotkaniu pojawiać się jak najczęściej. Zdziwisz się jak wielu nieśmiałych jest w Twoim mieście. Są tam osoby podobne do Ciebie, z podobnymi problemami, i im też nie jest łatwo. Spotkania takie służą nie tylko zrozumieniu, że nie jesteś z tym problemem sam. Możesz też wymienić się doświadczeniami, możliwe, że to właśnie na tego typu spotkaniach znajdziesz sposób na zwalczenie swojej nieśmiałości. No i będziesz się mógł/mogła poczuć swobodnie wśród podobnych ludzi, a to działa kojąco.

Przypominam i będę to robił częściej, że nie ma jednego, złotego środka, który pozwoli Ci zwalczyć nieśmiałość. Być może Tobie pomoże coś, co nie pomogło nikomu innemu. Zachęcam Cię drogi czytelniku do eksperymentowania, próbowania z wieloma metodami, które uważasz, że mogły by mieć wpływa na Twoją nieśmiałość. Nagrodą będzie dla Ciebie świetne samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge