Nieuświadomiony stres

MyśliDawno nie było żadnego wpisu na blogu, jednak teraz ruszamy pełną parą, dlatego zachęcam do częstego odwiedzania w celu zapoznania się z najnowszymi treściami.

 

Często dostajemy zapytania dotyczące stresu. Wielu z Was boryka się z tym problemem od lat i przypuszczam, że część z Was nawet nie zdaje sobie sprawy w jakim napięciu funkcjonuje na co dzień. Sam miałem ten problem i wiem, że jest to bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jesteś pewny, że Cię to nie dotyczy? Skup się na chwilę na swoich ciele, na swoich mięśniach, szczególnie w okolicy swojego karku i brzucha. Jesteś w stanie świadomie rozluźnić te mięśnie w większym stopniu niż są obecnie? Jeśli tak, to może nie zdajesz sobie sprawy z niektórych spięć?

 

Jak się właściwie czujemy? Wielu z nas odpowie bez zastanowienia „dobrze” lub „tak sobie”, ale czy tak się właśnie czujesz? Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat swojego obecnego stanu emocjonalnego? Dużo pytań jak na jeden wpis, jednak chcę, żebyś zaczął dogłębniej analizować swoje emocje, a być może odkryjesz nową jakość życia, która nie była dla Ciebie dostępna do tej pory.

 

Wpis ten jest wstępem do serii wpisów poświęconych stresowi. Zachęcam do podzielenia się swoimi odczuciami w komentarzu. Żaden nie pozostanie bez odpowiedzi. Zapraszam za tydzień do obejrzenia kolejnego wpisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge