Nigdy nie byłem lubiany

17-Things-You-Must-Stop-Doing-Now-If-You-Want-To-Be-Happy.-10-Changed-My-LifeZ negatywnymi myślami wiąże się sporo problemów. Jednym z nich jest towarzyszące im uczucie beznadziei. Często towarzyszy im sugestia, że nic nie jesteś w stanie z tym zrobić.

Czasami trzeba stawić czoła właśnie tej sugestii, że w dana sytuacja jest bez wyjścia. Dobrym sposobem jest podejście do NAT-ów jako do wskazówek które pomogą w odpowiedni sposób spojrzeć na problem.

Przykładowo, negatywna myśl mówi, że nikt Cię nie lubi. Zamiast poddawać się tej myśli, zaloguj się na Facebooku i sprawdź co porabiają znajomi. Odezwij się do koleżanki z którą masz przecież dobry kontakt, zaproponuj jej wyjście na kawę. Zadzwoń do tego kolegi, który na imprezie w zeszłym miesiącu mówił, że musicie się spotkać i sprawdź, czy nadal ma ochotę wyjść na drinka. Wybierz się na to przyjęcie z kolegami z pracy, zamiast siedzieć w domu i załamywać się.

Spróbuj być bardziej towarzyski i sam wychodzić z inicjatywą spotkania. W krótkim czasie możesz zdobyć nowe doświadczenia i argumenty przydatne w walce z negatywnymi myślami.

One Reply to “Nigdy nie byłem lubiany”

  1. Z tym Facebookiem to nigdy nie myślałam w ten sposób, rzeczywiście poprawia mi humor jego odwiedzanie, a teraz już wiem dlaczego 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge