Obrona negatywnych myśli

bigstock-Inspirational-Typographic-Quot-69719887-e1425509741936Masz racje, udało mi się wykonać ten projekt, ale to wszystko dzięki wskazówkom Ani. Miałam też akurat chwilę wolnego czasu aby siąść nad tym po godzinach i nadgonić trochę inne zlecenia.

Podczas próby podważenia negatywnych myśli jakieś osoby zazwyczaj słyszysz jakieś ,,ale”. Instynktownie bronisz swoich negatywnych myśli i bez trudu potrafisz znaleźć wymówki i argumenty które negują informacje nie pasujące do Twojego założenia. Taka taktyka może zostać użyta w walce z NAT-ami i założeniami dysfunkcyjnymi.

Kiedy dopadną Cię negatywne myśli, zrewiduj je używając słowa ,,ale” aby znaleźć luki dyskwalifikujące te argumenty. Na przykład ,,Zrobię z siebie idiotę bo na pewno zapomnę tekstu kiedy wyjdę na scenę” poparte przykładem z przeszłości, że kiedyś taka sytuacja miała miejsce i wszyscy się śmiali, możesz wytłumaczyć tym, że teraz możesz improwizować, gdyż będziesz mówił o czymś na czym dobrze się znasz więc nie ma powodu aby się czuć niepewnie.

Ocena artykułu
Oddaj swój głos
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge