Obrona negatywnych myśli

bigstock-Inspirational-Typographic-Quot-69719887-e1425509741936Masz racje, udało mi się wykonać ten projekt, ale to wszystko dzięki wskazówkom Ani. Miałam też akurat chwilę wolnego czasu aby siąść nad tym po godzinach i nadgonić trochę inne zlecenia.

Podczas próby podważenia negatywnych myśli jakieś osoby zazwyczaj słyszysz jakieś ,,ale”. Instynktownie bronisz swoich negatywnych myśli i bez trudu potrafisz znaleźć wymówki i argumenty które negują informacje nie pasujące do Twojego założenia. Taka taktyka może zostać użyta w walce z NAT-ami i założeniami dysfunkcyjnymi.

Kiedy dopadną Cię negatywne myśli, zrewiduj je używając słowa ,,ale” aby znaleźć luki dyskwalifikujące te argumenty. Na przykład ,,Zrobię z siebie idiotę bo na pewno zapomnę tekstu kiedy wyjdę na scenę” poparte przykładem z przeszłości, że kiedyś taka sytuacja miała miejsce i wszyscy się śmiali, możesz wytłumaczyć tym, że teraz możesz improwizować, gdyż będziesz mówił o czymś na czym dobrze się znasz więc nie ma powodu aby się czuć niepewnie.

One Reply to “Obrona negatywnych myśli”

  1. Tak naprawdę we WSZYSTKIM co robimy możemy znaleźć jakieś „Ale”. Nie zawsze jednak będzie to dobre myśli. Powinniśmy właśnie uważać, żeby też nie przesadzać z tym , bo w końcu wszystko co robimy okaże się bez sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge