Penetrowanie własnych granic

Czy jesteś w stanie opóścić strefę swojego wewnętrznego komfortu? Zawsze kiedy robisz coś nowego, czujesz dyskomfort, następnie to zachowanie staje się normalne i wszystko wraca do normy, jednak początek jest trudny. Niejednokrotnie będę zachęcał Cię do tego, abyś zrobił coś czego bardzo się obawiasz, albowiem najłatwiej pozbędziesz się destrukcyjnych przekonań wypróbowując ich wiarygodność w praktyce.

Powiedzmy, że niewyobrażalne wręcz jest dla Ciebie pokazać się publicznie z ubrudzoną buzią. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie pójść do centrum handlowego z pomalowaną twarzą. Czy jesteś na siłach do takiego testu? Możliwe, że będziesz do tego zachęcany i staniesz przed takim właśnie zadaniem.

Często jest tak, że największe lęki są związane z takimi sytuacjami, których na siłę unikasz. Czy jesteś w stanie zapanować nad swoimi naturalnymi odruchami, tylko po to, aby wyzwolić się z błędnego koła lęku. Powinieneś skonfrontować się z rzeczywistością, której unikasz, wtedy najczęściej zauważysz, że skutki jej oddziaływania nie muszą być tak nieprzyjemne jak przypuszczasz.

One Reply to “Penetrowanie własnych granic”

  1. Każda osoba powinna mieć wyznaczone granice postępowania. Ważne żeby szczegołnie dzieci zawsze miały takie granice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge