Przyczyny depresji

smutnaCzy zastanawiałeś się kiedyś jak dużo osób popełnia samobójstwo? Jest to aż milion rocznie! Samobójstwo jest najtragiczniejszym posunięciem ludzi chorych na depresję. Choroba ta potrafi być bardzo niebezpieczna, ponieważ pozbawia nas uczucia radości, oraz sensu życia.

Codziennie jesteśmy narażeni na ogromną ilość stresu. Jest on spowodowany przez wyzwania ponad nasze siły i wytrzymałość. Coraz rzadziej spotykamy się z prawdziwą radością życia, która zostaje wyparta przez smutek i przygnębienie. Smutek może przekroczyć granicę naszej tolerancji i być bezpośrednią przyczyną depresji. W naszych uczuciach, emocjach i kontaktach międzyludzkich sieje zniszczenie, często opanowując naszą wolę i pchając do najgorszego.

Depresja ma wiele bezpośrednich przyczyn. Diagnoza jest bardzo ciężka. Od niej bowiem zależą dalsze rokowania i skuteczność walki z nią. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach wiele się zmieniło. Depresja przestała być chorobą ludzi nieobliczalnych. Przestała też być uważana za nieuleczalną. Postęp jaki poczyniliśmy w dziedzinie depresji, jest większy niż w jakiejkolwiek innej dziedzinie psychiatrii. To bardzo dobry znak, ponieważ im więcej o niej wiemy, tym łatwiej jest nam z nią walczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.