Przykładowa interpretacja

Witaj drogi czytelniku. W dzisiejszym wpisie nie będę przedstawiał dalszej teorii. Chcę bowiem mieć pewność, że rozumiesz to o czym napisaliśmy do tej pory. Najlepszym rozwiązaniem będzie przedstawienie przykładu. 

Postaw się proszę na miejscu mężczyzny, który umówił się na randkę i czeka w swoim ulubionym barze na wybrankę swojego serca. Czas płynie powoli jednak po 10min od ustalonej godziny spotkania, ukochanej dalej nie ma. Zastanówmy się, jaką interpretację tego wydarzenia może przyjąć wyżej wymieniony mężczyzna.

Może na przykład pomyśleć, że żaden z niego przystojniak i na pewno kobieta na którą czeka uznała, że nie warto się z nim spotykać. Podejście to prawdopodobnie sprawi, że poczuje się on smutny i opuszczony, co jest typowe dla stanu depresyjnego.

Kolejnym wyjaśnieniem może być myśl, że jest to kolejne rozczarowanie i nikomu już nie można zaufać. Powoduje ono gniew i uczucia wrogości, oraz lęku.

Trzecim sposobem na interpretację tego wydarzenia może być myśl, że kobieta utknęła w korku i niedługo się tutaj pojawi. Jeśli jednak tak nie będzie, warto wykorzystać wolny czas na zakupy w ulubionym sklepie na które dawno miał ochotę. Podejście to budzi najmniej negatywnych emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge