Rewolucja ewolucyjna

ewolucja

Mózg to struktura składająca się z komórek nerwowych, dzięki nim za pomocą związków chemicznych i impulsów nerwowych możliwe jest przekazywanie informacji i jej zapamiętywanie oraz odtwarzanie.

Ewolucja

Ojcem ewolucji jak wiemy jest Karol Darwin. W całej swej estymie dla natury zajął się hodowlą i krzyżowaniem roślin oraz zwierząt. To naprowadziło go na trop, że istnieje zmienność wewnątrz gatunku. Dobierając odpowiednich rodziców można przekazać ich cechy potomstwu. Wtedy doszedł do wniosku, że skoro jemu się to udało to dlaczego natura, posiadająca tyle milionów lat praktyki miałaby być gorsza.

Dobór naturalny

Przeżywają tylko jednostki najlepiej dostosowane do danych warunków oraz te, które miały „szczęście” nie być na drodze kataklizmu. Im bardziej zaawansowany ewolucyjnie (dostosowany do środowiska) gatunek tym większe są szanse jego przeżycia. Co jednak powoduje jakiekolwiek zmiany? Różnorodność czynników i ich natężenia oraz ciągłe zmiany klimatyczne. Odpowiedzią na to są mutacje, które zachodzą w organizmach. Te dodatnie, z których wynikają korzyści, są przekazywane następnemu pokoleniu.

Ewolucja dotyczy nie tylko cech fizycznych ale też psychiki. Genotyp lepiej dostosowany do danego środowiska ma większe szanse przetrwania i rozmnażania. Wraz z potomstwem zwiększa się liczba osobników z jego cechami. W tym samym czasie zmniejsza się liczba osobników z gorzej przystosowanym genotypem.

Źródła:

  • http://philosophyofbrains.com/
  • https://www.theguardian.com/science/blog+psychology

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.