Sposoby na gniew

medytacjaTak jak wspomniałem w poprzednim wpisie nasze sposoby na radzenie sobie z gniewem nie zawsze są dla nas bezpieczne. Niestety są też często niebezpieczne dla naszego otoczenia, naszych bliskich. Ostatnią rzeczą jaką zapewne chcesz jest zranienie swoich bliskich, dlatego też przyjrzymy się bliżej Twojej reakcji na gniew.

Większość ludzi mając do czynienia z gniewem reaguje na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest stłumienie go w sobie. Powodem takiego zachowania jest strach przed zranieniem. Jest to nie najlepszy sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa w danej sytuacji. Jego negatywnymi skutkami jest izolacja i tym samym oddalenie się od naszego partnera. Stłumiony gniew może być powodem chorób somatycznych. Innym następstwem może być wybuch stłumionych emocji.

Drugą najczęstszą reakcją na gniew jest wybuch. Mam tutaj na myśli gwałtowne i często niekontrolowane wyrażenie swoich negatywnych emocji. Możliwe, ze utożsamiasz się z jedną z nich. Obie reakcje jakie wymieniłem są złe. Jak zapewne się domyślasz istnieje trzecia metoda reakcji na stres. Ta poprawna metoda, która pozwoli Ci na zbudowanie udanej i głębokiej relacji z partnerem. O niej napiszę jednak w następnym wpisie. Myślę, że będzie to dobry powód, abyś wrócił do nas już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge