Stres a odpoczynek

Pamiętaj o to, aby mieć czas na odpoczynek. Sen jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Bez niego nie jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować. Jest udowodnione, że dłuższy brak snu powoduje stany lękowe, a nawet depresję. Przyczynia się on też do tak zwanych stanów mikrosnu. Są to momenty w których tracimy świadomości na kilka sekund. Jest to bardzo niebezpieczne np. podczas prowadzenia samochodu.

Unikaj hałasu, nie bierz na siebie za dużo pracy. Twoje cele powinny być umiarkowane, dlatego nie bądź dla siebie zbyt wymagający. Zaplanuj swój plan dnia tak aby nie zabrakło w nim miejsca na odpoczynek. Jeśli masz z tym problem, naucz się gospodarować swoim czasem. Jest wiele publikacji na temat lepszego wykorzystania swojego czasu w ciągu dnia. Skorzystaj z nich. Rozdziel rzeczy pilne, od tych, które mogą jeszcze trochę zaczekać.

One Reply to “Stres a odpoczynek”

  1. Chciałoby się napisać , że wszystkiego w życiu jest po równo, czyli słynny schemat 8*8 : 8 godzin snu, 8 godzin życia osobistego i 8 pracy . U mnie niestety stres i prac zajmują 12 , a na resztę czasu brak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge