Stres a sport

Jedną z najlepszych metod na stres jest właśnie sport. Uprawiając sport, czyli zmuszając nasz organizm do zwiększonego wysiłku powodujemy wydzielanie „hormonu szczęścia” jakim są endorfiny. Bardzo łatwo możesz to odczuć, po prostu wstając i zaczynając jakąkolwiek formę aktywności fizycznej. Po upływie kilku do kilkunastu minut powinieneś zauważyć poprawę samopoczucia.

Ćwiczenia mają tez uboczne korzyści, w postaci lepszego krążenia, pięknej sylwetki i wiele innych. Jakie zatem powinniśmy wykonywać ćwiczenia, aby optymalnie działać na nasze samopoczucie? Najlepiej takie, które nie sprawiają nam zbyt dużego problemu. Ćwiczenia maja być przyjemne. Jeśli zatem na początek uważasz że optymalnym ćwiczeniem jest dla Ciebie 10min spaceru to tak rób. Dziesięć minut, ale pamiętaj, aby systematycznie zwiększać ilość ćwiczeń. Oczywiste jest, że Twój organizm szybko się do tego przyzwyczai i będzie mógł wykonywać więcej danego ćwiczenia.

Ćwiczenia odprężają. Lepiej wykonywać więcej powtórzeń danego ćwiczenia z mniejszym obciążeniem, niż na odwrót. Oczywiście jeśli chcesz mieć figurę kulturysty, zasadę tą trzeba zmienić. Nam jednak chodzi o polepszenie ogólnej kondycji i co najważniejsze samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.