Stres perfekcjonistów

Nie ma sensu oczekiwać od siebie zbyt wiele. Zmusza nas to do rozczarowania i związanych z tym negatywnych emocji. Możemy zmniejszyć dawkę stresu zmniejszając poziom na jakim umieścimy naszą  poprzeczkę.

Cele jakie sobie stawiamy muszą być do osiągnięcia. Każdy mały cel jaki osiągniemy polepszy nasze samopoczucie. Dając nam jeszcze więcej energii sprawi, że nabierzemy większego rozpędu. Mając takie nastawienie możemy osiągnąć wszystko. Właśnie małymi krokami do tego najważniejszego celu jaki sobie wyznaczymy.

Pamiętaj, że nie musisz być idealny aby mieć bardzo wiele. Nikt z nas nie jest w 100 procentach idealny. Szkoła nauczyła nas aby dążyć do perfekcjonizmu w każdym calu. Nie jest to zbyt zdrowe dla nas. Błędy są nieodłącznym elementem drogi do sukcesu.

2 Replies to “Stres perfekcjonistów

  1. Na początku pragnę napisać, że bardzo przypadła mi do gustu ta witryna. Pomysł jest doskonały, co do wykonania mam odmienną wizję, ale jestem przekonany, że powinniście otrzymać jakąś nagrodę;). Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy. Z przyjemnością naucze się więcej o tej dyscyplinie. Co do wpisu zgadzam się całkowicie, w moim przypadku absolutnie wszystko się potwierdza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge