Terapia poznawczo-behawioralna

Od dziś, zaczynamy serię artykułów dotyczącą najlepszej terapii psychologicznej jaką jest terapia poznawczo-behawioralna.

Dlaczego właśnie ona?

Odpowiedź jest bardzo prosta, według badań nad problemami psychicznymi największą skuteczność ma właśnie ona. Obecnie spora część psychoterapeutów opiera o nią swoje działania. Jest polecana ze względu na swoje trwałe działania na różnego rodzaju nękające nas ograniczenia.

Podamy tutaj dokładny opis terapii poznawczo-behawioralnej (ang. CBT), wraz z ćwiczeniami, które pomogę Tobie czytelniku pokonać swoje słabości. Dzięki podanym metodom w stosunkowo krótkim czasie będziesz w stanie zmienić swoje myślenie, a co za tym idzie zmienić swoje życie na lepsze. Terapia ma pozytywny wpływ na cały wachlarz problemów emocjonalnych z jaki możemy się spotkać, między innymi takich jak depresja, lęk, stres, czy niską samooceną. Udowodnimy jak myśli i uczucia mogą wpływać destrukcyjnie na nasze życie.

Wielu z nas posiada błędne wyobrażenie na temat psychoterapii. Wyobrażamy sobie klozetkę na której leżymy i przypominamy sobie bolesne przeżycia z naszej przeszłości. Owszem swego czasu obraz ten miał wiele wspólnego z psychologią, jednak obecnie sprawy wyglądają całkiem inaczej. Należy zdać sobie sprawę z tego, że założenia Zygmunta Freuda i jego psychoanaliza były znaczące dla psychologii, dzisiejsze metody psychoterapii są nie tylko skuteczniejsze, ale i opierają się na wielu nowych badaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge