3 sekrety czyszczenia podkładek filcowych pod kubek

Kubki które stoją na stole na podkładkach filcowych

Wnętrze mieszkania to miejsce, w którym każdy z domowników chce czuć się komfortowo i swobodnie. Duży wpływ ma na to styl urządzenia mieszkania. Nawet decydując się na aranżację minimalistyczną warto postawić na ciepłe barwy, które sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne. Co sprawia, że mieszkania wyglądają na wyjątkowo zadbane i zachęcające do spędzania w nich czasu? Przede wszystkim dodatki. Nawet takie drobiazgi jak wazon, rzucony nonszalancko pled na łóżku czy podkładki filcowe pod kubek sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne. Różnego rodzaju akcesoria na stół w postaci podkładek są jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów ze względu na ich praktyczność. Poznaj skuteczne sposoby na czyszczenie podkładek filcowych, tak aby prezentowały się jak najlepiej przez długi czas od ich kupna.

Podkładki filcowe pod kubek – dlaczego warto postawić na ten rodzaj materiału?

Filc już od dawna jest jednym z najpopularniejszych materiałów, z którego wykonuje się różnego rodzaju przedmioty. Są to nie tylko praktyczne podkładki filcowe pod kubki czy inne naczynia, ale również doniczki, dekoracje, a nawet torebki. Ilość produktów wytwarzanych z filcu jest duża, ponieważ surowiec wyróżnia się ze względu na wytrzymałość. O tej cesze decydują właściwości filcu syntetycznego. Ten konkretny rodzaj surowca odznacza się również odpornością na rozerwanie oraz tarcie. Z tego powodu nadaje się doskonale do tworzenia torebek i kosmetyczek. Lekkość filcu gwarantuje komfort użytkowania wymienionych przedmiotów.

Ważną informacją dotyczącą materiału filcowego jest fakt, że jego mechacenie się to całkowicie naturalny proces. Wskutek częstego używania produktów wykonanych z filcu mogą na nich pojawić się mało estetyczne kulki materiału. Do ich usunięcia wystarczy poręczna golarka do ubrań.

Filc jest niezwykle uniwersalnym materiałem. Dzięki swojej stonowanej kolorystyce świetnie wpasuje się do każdego wnętrza jako dodatek lub w każdej szafie jako stylowe akcesorium. Produkty filcowe to również doskonały pomysł na prezent. W ofertach sklepów internetowych znajdziesz wiele różnych produktów, dlatego bez problemu znajdziesz model, który najbardziej spodoba się solenizantowi.

Sposoby na czyszczenie podkładek wykonanych z filcu

Podkładki filcowe pod kubek lub inne naczynia to z pewnością praktyczny dodatek do każdego domu. Jednak w związku z tym, że używanie tych produktów jest związane z napojami oraz jedzeniem, może zdarzyć się, że materiał zostanie ubrudzony. Nie jest to jednak problem – filc wyróżnia to, że bardzo łatwo go wyczyścić.

Pierwszym sposobem na pozbycie się plamy jest przetarcie zabrudzonego miejsca zwilżoną ściereczką. Należy robić to delikatnie i nie pocierać materiału zbyt mocno. Jednak użycie tylko wody działa jedynie w przypadku niewielkich i świeżych plam.

Jeśli zabrudzenie jest większe, możesz bez przeszkód użyć dodatkowo delikatnego detergentu. Na zwilżoną wcześniej ściereczkę dodaj niewielką ilość środku chemicznego i następnie delikatnie potrzyj zabrudzone miejsce.

W przypadku starych i rozległych plam najlepiej sprawdzi się wyczyszczenie podkładki w pralce. Pamiętaj jedynie o tym, aby ustawić temperaturę na maksymalnie 30°C i użyć delikatnego detergentu. Zbyt wysoka temperatura może sprawić, że podkładka zmieni swoją wielkość, a zbyt mocny środek czyszczący spowoduje zmianę charakterystycznego dla filcu koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.