5 błędów, które mogą zniszczyć Twoje relacje z mężczyzną

Zestresowana kobieta, której relacje z mężczyznami nie są dobre

Każde relacje damsko-męskie znacząco różnią się między sobą, w zależności od: osobowości, okoliczności, sytuacji… Aczkolwiek, jeśliby się zastanowić i przeanalizować wiele zdarzeń, może doprowadzić do typowych problemów.

Analizując życie otaczających ludzi, niejednokrotnie da się słyszeć, jaki to jej facet jest: całkowicie nieczuły, nieuważny czy pozbawiony romantyzmu… Mówiąc o tym, często, absolutnie nie zwraca się uwagi na to, że to właśnie my, kobiety, przyczyniamy się do niszczenia związku, w którym jesteśmy.

Jakie błędy popełnia kobieta w relacji  z ukochanym?

O tym, o czym teraz będzie mowa, mogłaś słyszeć wiele razy, i najprawdopodobniej nie przeczytasz tutaj nic nowego. Aczkolwiek, z jakiegoś powodu zainteresowałaś się tematem artykułu i w tej chwili go czytasz. Mimo to, że poniższe punkty mogą wydawać się dosyć banalne, chcę żebyś pamiętała, o podstawowych błędach kobiet w relacjach, które według mężczyzn są nieznośne.

Robienie jego swoją psiapsi

Bardzo rzadko zrobienie z ukochanego swojej przyjaciółki skutkuje powodzeniem. Faceci są istotami z bardzo prostym myśleniem i większość z nich nie lubi marnować czasu na bezpodstawne gadania, szczególnie na tematy, które ich nie zbyt interesują. Na przykład, jaką fajną Kaśka kupiła koszulkę i jaka była wtedy promocja. Wyjątkiem będzie sytuacja, w której  Kaśka kupiła koszulkę a Robert Lewandowski osobiście się na niej podpisał. W tym przypadku nawet kolor, wzór i rozmiar będzie miał znaczenie.

Chodzi tutaj o to, że jeśli historia nie dotyczy zainteresowań faceta oraz tego, czym Ty naprawdę się przejmujesz, wtedy lepiej porozmawiać na ten temat z przyjaciółką płci żeńskiej, mamą, czy siostrą. Wyobraź sobie, jak by on zaczął Ci opowiadać wszystko o wędkach. Z całym zachwytem mówiąc, jaki rodzaj robaków kupił jego kolega Grzesiek, opisując całą charakterystykę narzędzi potrzebnych dla tego hobby oraz klasyfikację ryb, które występują w tym jeziorze. Z pewnością ten monolog trwałby 1,5 godziny, a Ty byś w międzyczasie odbyła turbo-drzemkę, zrobiłabyś w głowie listę zakupów na następny tydzień, zaplanowałabyś kolejne wakacje i prawdopodobnie byś już wiedziała, jaki prezent dać bratu na święta.

Bycie razem to dzielenie ze sobą wielu rzeczy, przestrzeni oraz z pewnością fajnych wspólnych momentów. Natomiast nie oznacza to, że tak powinno być absolutnie ze wszystkim. Relacje będą skuteczniejsze i mocniejsze, gdy oprócz życia rodzinnego jeszcze jest życie prywatne, koleżeńskie i druga połówka nie koniecznie musi wiedzieć, o całości co tam się dzieje.

MY – jesteśmy wspólną całością

Są to bzdury! Z taką logiką, związki zazwyczaj nie trwają długo. Faceci lubią i szanują kobiety o wiele bardziej, gdy te mają swoje zainteresowania. Kobieta, która ma swoje hobby, żyje pasją i ma własne priorytety – jest o wiele bardziej interesująca, niż ta, która będzie godziła się na wszystko, niezależnie od pory dnia czy nocy. Nie oznacza to również, że dziewczyna musi być chłodna czy super niedostępna. Kobieta, która jest ceniona przez mężczyzn powinna być miła, przyjemna i chytra jednocześnie, kochająca i stawiająca na siebie oraz swoje potrzeby.

Oddanie się relacjom ponad stan

Każda dziewczyna myśli, że jeśli będzie dawała z siebie wszystko, to mężczyzna będzie bardziej się starał. Otóż, ku zaskoczeniu wielu, jest odwrotnie. Czy kiedyś zastanawiałaś się, dlaczego faceci których nie chcesz, nie odpuszczają i starają się o Ciebie, jakbyś była ostatnią kobietą na całej planecie? Chodzi o to, że z natury faceci są łowcami. Dla nich, bardziej się liczy proces zdobywania oraz to, w jaki sposób zwrócą na siebie uwagę swojej ulubienicy. W sytuacji, gdy on już będzie pewny że jesteś jego, cała zabawa się kończy.

W momencie gdy facet odczuje, że jesteś zależna od niego, w jakikolwiek sposób – czy to finansowy czy emocjonalny, relacje zaczynają przebierać inne barwy. Wyobraź sobie, jak by sytuacja była odwrotna i to on był by od Ciebie zależny, to Ty musiałabyś go utrzymywać, radzić sobie z jego narzekaniem oraz cała resztą domowych problemów oraz jego kompleksami. Myślę, że szybko doznałabyś zniesmaczenia dotyczącego jego osoby.

Niezależność oraz siła woli charakteru – w pracy, opinii, pasji, życiu socjalnym, itd – jest czymś, co przyciąga. Podległość związkowi i jego osoby może mieć miejsce i być tymczasową, aczkolwiek w żadnym przypadku nie długoterminową.

Kontrola i opieka

Relacje damsko-męskie
Źródło: Freepik.com

Zbytnie pilnowanie faceta, będzie wywoływać ochronny mechanizm broniący własne poczucie wolności mężczyzny. Dla męskiej płci jest bardzo istotne, aby czuć się wolnym. W momencie, gdy będzie chciał – pójdzie sobie na piwo z kolegami, a jak sobie ubzdura pojechać na ryby z rana, to zbierze się i pojedzie. Tylko i wyłącznie od Ciebie będzie zależało, czy będzie chciał wrócić do domu szybciej, czy też z większa ochotą spędzi parę dni poza domem.

Każdy mężczyzna chce mieć obok siebie seksowną kobietę, która będzie pociągała go oraz pobudzała jego umysł na różne sposoby. Ponadwymiarowa opiekuńczość, zabija wszystko co wcześniej zostało opisane i będzie budzić w nim uczucia raczej rodzicielskie, zamiast podniecające i ekscytujące. Oczywiście będzie czuł się komfortowo, bo będzie wszytko ugotowane i przygotowane dla niego. Ale czy na pewno byś chciała grać role mamusi, i mieć przy sobie kilku-dziesięcioletniego synusia?

Kobieta powinna być opiekuńcza i kochająca, ale ta granica jest bardzo cienka. Facet powinien czuć się w miarę komfortowo. Sytuacja mężczyzny z piwem na kanapie co wieczór jest już indykatorem ponadwymiarowej wygody. On wie, że akceptujesz jego takim jaki jest, nie powinien o nic więcej się starać i że nawet jeśli się wściekniesz – nic z tym i tak nie zrobisz.

Gdy jesteś niezależna, i stawisz swoje potrzeby na pierwszym miejscu – jest to pewien sposób pokazania, że masz poziom do którego on musi odpowiadać i że nie będziesz akceptowała oraz godziła się na wszystko. Wtedy facet wie, że jak Tobie coś się nie podoba, w każdej sytuacji z lekkością możesz zebrać swoje rzeczy i wyjść. Jesteś poza zasięgiem jego kontroli, więc będzie robił wszystko, żeby Cię zatrzymać przy sobie. Pamiętaj, w związku tak jest: albo Ty jego, albo on Ciebie. Bądź mądrzejsza i chytrzejsza.

Jestem z nim – jest zaklepany

Jest to nieprawdziwa teoria. Często się słyszy, że po ślubie: ona grubnie, przestaje o siebie dbać, nosić seksowne rzeczy i starać się dla swojego mężczyzny… W tym samym czasie on robi się wygodnisiem, również robi się mniej atrakcyjny, leniwy, przestaje zaskakiwać i być romantycznym… – bo i po co?

Dla obu stron życie się robi zbyt wygodne, co przeradza się w kłótnie i pretensje relacyjne do siebie nawzajem.

Pomyślmy o tym i weź pod uwagę dwa scenariusze. Bardziej by Ci się chciało zaskakiwać kogoś kto…?

1 – ciągle leży na kanapie z piwem i jedynie co robi to ogląda piłk?

2 – chodzi na siłownie i zawsze wygląda perfekcyjnie, jak by co dzień było święto?

Myślę, że odpowiedź jest oczywista.

W tym nie ma całkowitej winy kobiety, aczkolwiek, tylko ona jest w stanie to zmienić. W przeciwnym przypadku, jeśli zauważysz, że twój facet zaczął się sam zmieniać, ogarniać, być bardziej aktywny, chodzić na siłkę – jest to już mega pomarańczowe światło, że za chwilę może być za późno.

Jeśli myślisz, że znalazłaś się w tej sytuacji, zrób eksperyment i w dzień wolny załóż coś fajnego, zrób makijaż, pójdź na siłownie czy chociażby spacer – z pewnością twoja druga połówka zauważy, że coś jest nie tak.

Kobiecość – wzbudza przyciąganie. Przypomnij sobie jak to jest – czuć się seksownie. Pójdź na zakupy, powyrzucaj stare niemodne ciuchy, nawet te które są prawie nowe i nie noszone.

Dbająca o siebie młoda kobieta na zakupach
Źródło: Freepik.com

Odśwież swoją fryzurę, zacznij robić zabiegi pielęgnacyjne, zaopiekuj się sobą. Zacznij inwestować i robić więcej dla siebie, a nie dla kogoś. Jesteś u siebie tylko jedna – pokochaj siebie. Gwarantuje, poczujesz się bardziej wartościowo, atrakcyjnie i życie zacznie wyglądać odrobinę inaczej. To wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie, samoocenę oraz efektywność codziennych działań. Kochanie siebie jest przede wszystkim kluczem do rozwiązania wielu problemów. Jeśli pokochasz i zaczniesz szanować siebie, otaczający Ciebie ludzie zaczną to robić automatycznie.

Z pewnością każda sytuacja i relacje są inne, ale każdy z nas by chciał się otaczać ludźmi z pozytywną i lekką energią, tą niesamowitą motywacją do ruchu czy działania. Świadomość tego, że to my sami jesteśmy odpowiedzialni i przyczyniamy się do tego „w jakim świecie” żyjemy – jest niesamowicie ważne.

Bądź świadoma! Bądź piękna! Kochaj siebie!
Wierzę w ciebie!

Artykuł napisała:
Viktoriia Bryk – Psycholog

One Reply to “5 błędów, które mogą zniszczyć Twoje relacje z mężczyzną”

  1. Nie zgadzam się ze wszystkim, ale większość tego artykułu to prawda! Super, że ktoś o tym napisał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.