5 przydatnych trików, które ułatwiają prasowanie

Prasowalnica i żelazko

Prasowanie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Zwykle staramy się więc go uniknąć lub zminimalizować jego konieczność. Oto 5 przydatnych trików, które sprawią, że nie będzie już sprawiało problemów.

Właściwe pranie i suszenie

Ważnym momentem jest wykonywanie prania. Wkładając do pralki tylko jednakowe ubrania, nie tylko pod kątem kolorów, ale i struktury, możemy uniknąć dużych zagnieceń. Podobnie istotne jest wieszanie na suszarkach, które znaleźć możesz między innymi na leifheitsklep.pl lub w innych miejscach. Używaj jak najmniej klamerek i strzepuj ubranie, by pozbyć się zagnieceń.

Płyn do żelazka

Jeśli chcesz szybciej i skuteczniej pozbywać się zagnieceń ze swoich ubrań, dolej do destylowanej wody, którą wlewasz do żelazka, płynu do płukania. Dzięki temu nie tylko ułatwisz sobie prasowanie, ale także sprawisz, że ubrania będą pięknie pachniały.

Folia aluminiowa na desce

Dobrej jakości deska do prasowania, oferowana przez renomowane sklepy, takie jak leifheitsklep.pl, pozwoli Ci na łatwiejsze zarządzanie ciepłem. Jeśli takiej nie masz, spróbuj wyłożyć deskę folią aluminiową błyszczącą stroną do góry. Na nią nałóż pokrowiec i obserwuj jak ciepło wykonuje pracę za Ciebie.

Rękawy z ręcznikiem

Do prasowania koszul, a zwłaszcza ich rękawów warto używać specjalnej deski o mniejszych rozmiarach. Gdy jej nie masz, możesz skorzystać z ręcznika, by uniknąć nieładnych zaprasek na rękawach.

Spinacze do pomocy

Plisowane ubrania, np. spódnica, to najgorszy rodzaj odzieży do prasowania. Dlatego bardzo często rezygnujemy z tego lub nosimy je do specjalistycznych pralni. Jednak dzięki spinaczom możemy dużo prościej pozbyć się niechcianych zagnieceń i cieszyć się doskonałymi ubraniami na dłużej.

Choć prasowanie nie należy do najprzyjemniejszych, to jednak warto znać kilka jego tricków, by skorzystać z nich i ułatwiać sobie życie. Kilka drobnych rzeczy pomoże Ci w łatwiejszym i skuteczniejszym prasowaniu i sprawi, że Twoje ubrania będą wyglądały dużo lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.