9 miejsc, w których osoby LGBT mogą znaleźć drugą połówkę

Mężczyzna ma na dłoni tęcze i szuka miłość w siecie

Poznaj 9 miejsc, w których osoby LGBT mogą znaleźć miłość. Nie ważne, czy mieszkasz w dużym mieście, czy małej miejscowości, chcesz od razu randkować, czy najpierw zbadać teren, wolisz randki internetowe, czy w realu – nasza lista uwzględnia opcje dopasowane do różnych osób i potrzeb.

Znalezienie drugiej połówki

Korzystając z tego, że w czerwcu świętujemy Miesiąc Dumy, czyli miesiąc osób LGBT, postanowiliśmy zebrać miejsca, w których osoby te mogą znaleźć swoją drugą połówkę. Osoby nieheteronormatywne często mają problem ze znalezieniem partnerów i partnerek, a poszukiwanie miłości w świecie, w którym większością są osoby hetero, może być nie tylko stresująca, ale wręcz traumatyczne. Jest to szczególnie trudne dla młodych osób, które często nie mają odwagi lub nie mogą sobie pozwolić na oficjalny coming-out. Trudności napotykają też osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach, w których nie istnieją kluby queerowe i inne miejsca spotkań. Dla takich osób często jedynym ratunkiem jest portal randkowy dla LGBT lub aplikacja randkowa. Poniżej przedstawiamy inne miejsca, w których można znaleźć miłość w kolorach tęczy!

  1. Kluby, bary i kawiarnie dla LGBT – jeśli masz to szczęście, że mieszkasz w większym mieście, spróbuj wyszukać lokalne miejsca spotkań dla osób LGBT. Niektóre z nich mają regularne eventy, na których można poznać inne osoby ze środowiska.
  2. Aplikacje randkowe – jeden z najpopularniejszych sposobów i prawdziwy ratunek dla osób, które mieszkają w mniejszych miejscowościach. Aplikacje są zazwyczaj dość proste, ale pozwalają na wybranie, jakiego typu osób szukamy.
  3. Portale i serwisy randkowe – możemy wybrać zarówno specjalne witryny dla osób LGBT, jak i ogólne platformy, które pozwalają ustawić kategorie wyszukiwania i posiadają opcję dla osób nieheteronormatywnych.
  4. Fora internetowe – to dobre miejsca dla osób, które nie są pewne, czy chcą od razu randkować, ale chciałyby poznać inne osoby LGBT. W takich miejscach często można otrzymać wsparcie, znaleźć informacje i nawiązać przyjaźnie.
  5. Media społecznościowe – na mediach społecznościowych można poznać wiele osób LGBT, zarówno obserwując różne profile, jak i dołączając do grup i wydarzeń dla osób nieheteronormatywnych.
  6. Wydarzenia organizowane w czasie Miesiąca Dumy – z roku na rok w coraz większej liczbie polskich miast organizowane są marsze równości i inne wydarzenia związane z prawami osób LGBT. To doskonała okazja do poznania nowych osób, a może nawet znalezienia drugiej połówki.
  7. Wydarzenia artystyczne i kulturalne – tego typu wydarzenia często przyciągają osoby LGBT. Bardzo możliwe, że osoby, które tam poznamy, będą nieheteronormatywne albo będą znały więcej takich osób.
  8. Wolontariat w organizacjach na rzecz praw osób LGBT – to doskonała propozycja dla osób, które chcą poznać nowe osoby, ale nie są przekonane do standardowych randek. Wolontariat daje szansę zrobienia czegoś pożytecznego i poznania wielu osób, które mają podobne wartości.
  9. Speeddating dla LGBT – sprawdź, czy w twoim mieście organizowany jest speed-dating dla osób LGBT. To doskonała szansa na poznanie wielu osób nieheteronormatywnych i szybkie sprawdzenie, czy ta znajomość ma potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.