Aranżacja pralni w domu – poznaj triki, jak urządzić to miejsce przytulnie!

Zaaranżowane pomiesznie na pralnie w domu

Pralnia w domu to marzenie większości osób, mieszkających w blokach lub w kamienicach. Mały metraż niestety nie pozwala na skorzystanie w pełni z możliwości, jakie może nam zagwarantować oddzielne pomieszczenie, wydzielone specjalnie na czynności związane z praniem. Co jednak w sytuacji, jeśli dysponujemy odpowiednią ilością metrów kwadratowych i nadal nie wiemy, jak urządzić naszą pralnię? Poznaj kilka trików, które pomogą w jej aranżacji!

Wyposażenie pralni to podstawa – dlaczego warto postawić na pralko-suszarkę?

Jeśli zastanawiamy się, jakie sprzęty są nam niezbędne przy aranżacji wydajnej pralni, to odpowiedź na to pytanie może nas zaskoczyć. Niezbędne są tylko… pralki z suszarkami. Nie potrzeba nam nic więcej, żeby nasza pralnia była w pełni funkcjonalna. Możemy postawić na osobną pralkę i suszarki stojące, suszarkę do prania w zabudowie lub urządzenie wielofunkcyjne, czyli pralko-suszarkę. To ostatnie rozwiązanie wydaje się szczególnie rozsądne, niezależnie jakim metrażem dysponujemy.

Suszarka połączona z pralką, zapewni nam niezbędną ilość wolnej przestrzeni, tak abyśmy mogli swobodnie operować przy mokrych ubraniach. Decydując się na sprawdzone rozwiązanie, renomowanego producenta, takiego jak Electrolux i ich seria pralko-suszarek 800, zapewniamy sobie ogrom miejsca i technologię, która nie zniszczy ani nie skurczy naszych ubrań.

Pralko-suszarka wolnostojąca a w zabudowie

Jeśli zdecydujemy się na pralko-suszarkę, dobrym wyjściem będzie jej umieszczenie w zabudowie. W ten sposób całe pomieszczenie będzie wyglądało świetnie – jednolity styl mebli zawsze zaprezentuje się lepiej niż osobne urządzenie, stojące smętnie na środku pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza pralnia zachowa pełnię swojej funkcjonalności, bez wyróżniających się niepotrzebnie urządzeń – odbierze jej to trochę przemysłowego charakteru i sprawi, że całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie bardziej przytulnego.  

Pralnia to nie tylko miejsce do prania. Jak jeszcze można ją wykorzystać?

Pralnia może nam służyć także do przechowywania sprzętu, pudeł czy mebli, jeśli jednak decydujemy się na takie rozwiązanie, należy pamiętać by zagospodarować miejsce na dodatkowe szafy czy półki. Jeśli w naszej pralni będą leżały dwa odkurzacze i pudło od telewizora, straci ona znacznie na swojej przytulności i zamieni się w typowe pomieszczenie gospodarcze. W tym celu warto pomyśleć o dodatkowych szafkach czy wnękach, gdyż dzięki nim całe pomieszczenie stanie się nieco bardziej przestronne, a składowany tam sprzęt nie wysypie się nam na głowę od razu po wejściu.

Świece zapachowe, pochłaniacze wilgoci i inne wyposażenie pralni

Żeby nasza pralnia zachowała swój przytulny, mieszkaniowy charakter i nie zmieniła się w typowe pomieszczenie gospodarcze, ważne jest, aby panowały tam sterylne warunki. Przy ciągłym praniu i suszeniu, może się zdarzyć, że w naszej pralni dojdzie do gromadzenia się nieprzyjemnych zapachów czy wilgoci. Pomocne w ich wyplenieniu mogą się okazać pochłaniacze wilgoci czy świecie zapachowe – dzięki takim dodatkom, w naszej pralni zawsze będzie można poczuć przyjemną woń płynu do płukania, nie zaś nieprzyjemny, wilgotny zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.