Armatura łazienkowa – co warto przemyśleć przy jej wyborze?

Dobrana armatura łazienkowa pasująca do całego wyglądu łazienki

Artykuł partnera.

Każda łazienka powinna być nie tylko przestrzenią cieszącą oko, ale również pomieszczeniem praktycznym i dobrze przemyślanym. Jedną z najważniejszych decyzji dotyczących wykończenia lub remontu tego pokoju jest dobór odpowiedniej armatury łazienkowej. Dobrze dobrane będą niczym wisienka na torcie i nie tylko zwieńczą całość łazienki, ale spełnią również potrzeby i oczekiwania wszystkich domowników. Jakiego producenta armatury warto wybrać? Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze tych ważnych elementów w Twojej łazience? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące armatury łazienkowej znajdziesz w poniższym artykule!

Na co zwracać uwagę przy wyborze armatury łazienkowej?

Armatura łazienkowa to po prostu wszystkie rodzaje baterii, jakie znajdują się w tym właśnie pomieszczeniu. Bez nich podstawowe czynności, które zazwyczaj wykonujemy w łazience byłyby niemożliwe. W związku z tym wybór konkretnych modeli to niezwykle ważna decyzja, mająca ogromny wpływ na wygodę i komfort domowników. Nie należy się kierować jedynie wyglądem i kolorem baterii, równie ważne są jej parametry i dodatkowe funkcjonalności.

Podstawowym aspektem, który powinno się wziąć pod uwagę, są odpowiednie proporcje wybieranych baterii. To istotne, by ten element pasował wielkością do umywalki, wanny lub prysznica. Źle dobrany nie tylko będzie rzucać się w oczy, ale również mogą wystąpić problemy z jego prawidłowym funkcjonowaniem. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek trudności z dopasowaniem wielkości baterii do konkretnego elementu łazienki, warto skonsultować tę kwestię z osobą pracującą w sklepie. Obecnie nawet w sklepach internetowych istnieje możliwość szybkiego połączenia się z doradcą, który podpowie najlepsze rozwiązanie. Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze armatury?

Rodzaj materiału

Jednym z kluczowych czynników wpływających na cenę armatury, jest rodzaj materiału, z którego została ona wykonana. Najtańsze produkty posiadają bardzo cienką warstwę chromowaną, przez co już po krótkim czasie użytkowania matowieją i nie prezentują się najlepiej. Droższe modele mają zdecydowanie grubszą warstwę, która pokrywa cały korpus, dzięki czemu jakiekolwiek zarysowania czy uszkodzenia nie są na niej widoczne. Wybierając baterie do łazienki nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną. Te przedmioty są używane codziennie, w większości przypadków nawet kilkukrotnie w ciągu tego samego dnia. Dlatego im lepszy materiał, tym dłużej Ci posłużą.

Wygląd i styl baterii

Kolejnym istotnym aspektem jest oczywiście wygląd wybieranej armatury łazienkowej. Będzie nam ona towarzyszyć codziennie przez wiele lat od jej kupna, dlatego z pewnością warto postawić na modele, które nam się podobają. Wzrok bardzo często przykuwają baterie, które są oryginalne i designerskie. Zdarzają się nawet produkty ozdabiane kryształami czy wykonane z kolorowej ceramiki. Taka armatura na pewno robi wrażenie, jednak jeśli planujesz, aby zakup był długoterminowy, lepiej postawić na ponadczasowe modele. Biel i czerń zawsze będą prezentować się elegancko i stylowo. Warto rozważyć matową armaturę, jeśli zależy Ci na bardziej nowoczesnym charakterze Twojej łazienki.

Dodatkowe funkcjonalności

Producenci armatury co roku starają się dopracowywać swoje modele o nowe, praktyczne funkcjonalności. Jednym z nich jest dodanie do baterii termostatu. Po instalacji takiego modelu i ustawieniu jego parametrów, możesz cieszyć swoją ulubioną temperaturą wody od razu po odkręceniu pokrętła. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim komfortowe dla wszystkich domowników, ale również zapewnia bezpieczeństwo szczególnie dzieciom i osobom starszym (zmniejsza ryzyko np. poparzenia się gorącą wodą).

W związku z rosnącą świadomością dotyczącą ekologicznych aspektów, coraz więcej osób stara się jak najbardziej zoptymalizować zużywane ilości wody. Takie podejście jest wspierane przez np. system click. To dodatek do baterii, który polega na ograniczeniu ruchu jej uchwytu do góry. System click pozwala na korzystanie ze strumienia w trybie eko. W celu uzyskania maksymalnego ciśnienia wody, musimy pokonać lekki opór urządzenia.

Producent armatury

Wybierając baterie do swojej łazienki warto kierować się renomą i doświadczeniem producentów armatury. Produkty od Ferro czy Grohe to nie tylko modele wykonane z materiałów bardzo dobrej jakości, ale również zapewnienie ponadczasowego stylu. Tego typu producenci często oferują wydłużoną gwarancję, ponieważ są tak pewni, że ich produkty nie ulegną usterkom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.