Blogi o pisaniu książek

kindle do czytania książek

Od wielkiej miłości do literatury, do zostania pisarzem jest tylko kilka kroków. Czy jesteś jedną z tych osób, która potajemnie marzy o wydaniu własnej książki, a zupełnie nie wie, jak zabrać się do pisania?

Pisanie o pisaniu

Podobnie jak w przypadku innych zawodów świata istnieje wiele kursów, które nauczą cię formułować własne myśli. W niektórych miastach znajdziesz także nawet uczelnie, które wykształcą cię na autora. Jednak my polecamy zacząć natychmiast spełniać swoje marzenia i przyjrzeć się, jak blog o książkach uczy także pisania.

Spisek Pisarzy

Blog, na którym odnajdziesz kompleksowe informacje na temat nie tylko pisania, ale również tworzenia bohaterów, szukania inspiracji oraz różnych ciekawostek na temat życia pisarza. Grupa czytelników zebrana wokół bloga Spisek Pisarzy jest inspirująca, dlatego warto dołączyć, szczególnie jeśli na poważnie myślisz o karierze pisarskiej.

Zostać pisarzem by Monika Syminowicz i Alicja Wlazło

Blog stworzony przez dwie wspaniałe dziewczyny, które o pisaniu wiedzą niemal wszystko i dzielą się tą wiedzą regularnie! Z nimi każdy miesiąc jest motywujący, bowiem wstawiają pisarskie wyzwania, które bardzo rozwijają umiejętności.

W tematyce bloga odnajdziemy naprawdę cenne informacje: cykle, którym warto przyjrzeć się z bliska, m.in o głównym bohaterze, o kreatywnym pisaniu, o motywacji, o błędach, a nawet o promowaniu własnego pisarstwa w social mediach!

Autentyczny copywriting

Blogi o książkach są często tak naprawdę blogami copywriterów, którzy są jednocześnie pasjonatami i tworzą je we współpracy z wydawnictwami. Jeśli podoba ci się ten modny zawód, możesz podszkolić swoje umiejętności, czytając blog Anny Piwowarskiej, która jest autorką bestsellera Autentyczność przyciąga.

Niezwykła dziewczyna, która w zwykły sposób pisze o… pisaniu!

Poradnik pisania

Joanna Wrycza-Bekier jest doktorem nauk humanistycznych, która prowadzi na uczelni cykl wykładów o kreatywnym pisaniu. Mamy szczęście, że założyła bloga pełnego inspirujących treści – skarbnica wiedzy nie tylko dla przyszłych pisarzy, ale wszystkich, którym bliski jest temat webwritingu. Pani Joanna jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i pomysłów. Oprócz bloga oferuje kursy oraz książki.

One Reply to “Blogi o pisaniu książek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.