Budujesz dom? Podpowiadamy, jaki system ogrzewania wybrać!

Mężczyzna projektuje budynek

Podczas budowy domu do wyboru jest wiele rozwiązań. Część z nich zawsze będzie można wprowadzić, ale kwestia ogrzewania jest niezwykle istotna i musi zostać rozstrzygnięta już na etapie projektu. Dlatego tym bardziej przyda się chłodna kalkulacja na temat możliwości w tym zakresie. Jak ogrzać świeżo budowany dom?

Ogrzewanie ekologiczne

Po pierwsze skontroluj ekologię. Coraz częściej dawne sposoby ogrzewania domów i mieszkań odchodzą do lamusa. Nie ma już zgody na piece węglowe i wiele innych, przestarzałych systemów. Z resztą, są one nieopłacalne i w ostatecznym rozrachunku także nieefektywne. Dlatego ogrzewanie ekologiczne to dziś ważna kwestia i może stanowić o tym, czy dany sposób zostanie zaakceptowany w etapie projektowania domu czy też nie.

Ogrzewanie ekonomiczne

Ekologia to jednak tylko rzecz drugoplanowa. Ważna jest ekonomia, i to pod każdym względem. Z jednej strony warto poszukać takich rozwiązań, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie kubatury wnętrza i jego termoizolacji. Z drugiej, przydałoby się ogrzewanie na lata – niezawodne i niewymagające żadnej pracy. Po trzecie, skuteczne ogrzewanie to także tańsze ogrzewanie, które opiera się na działaniu lepszej izolacji. Wszystkie te cechy doskonale pasują do ogrzewania podłogowego.

Ważne, byś szukał ogrzewania u renomowanego dostawcy, np. na stronie https://www.uponor.pl/pl-pl/instalacje. Dzięki temu będziesz miał szeroki wybór, większe możliwości oraz w doskonały sposób dopasujesz się do potrzeb termicznych miejsca, w których budujesz dom.

Ogrzewanie z funkcją chłodzenia

A co z klimatyzacją? Wielu ludzi myśli o tym przy stawianiu domu, jednak duża chłonność energetyczna, sposób montażu oraz miejsce, jakie zabiera (nie mówiąc o estetyce budynku) sprawia, że porzucają pomysł o przyjemnym ochłodzeniu się w lecie.

Tymczasem wybierając rozwiązania takie jak ogrzewanie podłogowe, można pozwolić sobie na jednoczesne wykorzystanie chłodzenia płaszczyznowego. To nie tylko wygodne i łatwe, ale i ekonomiczne, i zdrowsze dla organizmu niż klimatyzacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.