Butelki filtrujące – dlaczego należy wymieniać filtry zgodnie z zaleceniami producenta?

Kobieta na spacerze trzyma w dłoni butelke filtrującą

Artykuł sponsorowany.

Butelki filtrujące to popularna alternatywa dla jednorazowych opakowań plastikowych. Są ekologiczne i dzięki nim nie musisz ciągle kupować wody w supermarkecie. Za ich używaniem przemawia także wygoda i uniwersalność. Butelki Dafi sprawdzą się w biurze, w szkole, na treningu i podczas wycieczki. Aby jednak naczynia filtrujące działały sprawnie, należy w nich regularnie wymieniać filtry. Dlaczego jest to tak istotne i jak często przeprowadzać taki zabieg?

Jak działa filtr w butelkach filtrujących?

Każda butelka Dafi jest przeznaczona do użytku ze specjalnym filtrem wykonanym z węgla aktywnego, który pochodzi z włókien orzecha kokosowego. Dlaczego akurat takie rozwiązanie jest najlepsze? Okazuje się, że węgiel kokosowy aktywowany ma największą przestrzeń w przeliczeniu na jednostkę masy (aż 1000 m2 na 1 g materiału). Dlatego może skutecznie zatrzymywać szkodliwe związki i nieprzyjemne zapachy. O potencjale węgla kokosowego świadczy fakt, że na masową skalę jest on wykorzystywany m.in. w gorzelnictwie do filtrowania destylatów.

Filtr w butelkach wykorzystuje dokładnie tę samą technologię, jaka jest obecna w dzbankach z tą różnicą, że ma on nieco większe wymiary.

Wyjątkowe właściwości węgiel kokosowy otrzymuje nie tylko w wyniku obróbki termicznej, ale także dzięki działaniu pary wodnej wtłaczanej w niego pod ciśnieniem. Właśnie dlatego filtr przypominający rozmiarami niewielką zapalniczkę działa tak wydajnie.

Nieważne, czy używasz butelki Dafi 0,5 litra, mniejszej lub większej, do każdego naczynia będzie pasował dokładnie taki sam filtr. Jeden wkład zapewnia nawet do 150 litrów idealnie czystej wody gotowej do spożycia. W praktyce każdy filtr to ekwiwalent… 100 standardowych butelek plastikowych o pojemności 1,5 litra!

Butelka filtrująca

Dlaczego wymiana filtrów jest tak ważna?

Pomimo bardzo wysokiej chłonności węgiel kokosowy aktywowany ma swoje limity. Po wysyceniu jego cząsteczki stopniowo tracą swoje właściwości i w coraz mniejszym stopniu zatrzymują szkodliwe związki. Jeżeli chcesz, aby butelka służyła Ci przez wiele lat, wymieniaj regularnie filtr na nowy.

Regularna wymiana filtra jest ważna także ze względu zdrowotnego – na powierzchni plastiku mogą z biegiem czasu zacząć rozwijać się kolonie bakterii.

Pamiętaj, że nie musisz pozbywać się filtra w przypadku, gdy jego zawartość ulegnie pokruszeniu. Sprasowana bryła to jedynie forma, która w żaden sposób nie przekłada się na wydajność wkładu.

Jak pamiętać o wymianie filtra? Wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się na opakowaniu, aby wygenerować przypomnienia w aplikacji kalendarza smartfona. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie musisz już zaprzątać sobie głowy zapamiętywaniem daty wymiany wkładu.

Jakie zanieczyszczenia zatrzymują butelki filtrujące Dafi?

Butelka Dafi dzięki zastosowaniu w niej filtra z węgla kokosowego świetnie zatrzymuje zanieczyszczenia obecne w wodzie wodociągowej. W ten sposób można usunąć z niej m.in. metale ciężkie, cząsteczki rdzy i piasku, związki chloru, pestycydy, detergenty oraz fenole i ich pochodne.

Filtr z węgla kokosowego zatrzymuje również nieprzyjemny zapach, jaki niekiedy towarzyszy wodzie nalewanej prosto z kranu.

Butelki filtrujące Dafi można stosować do każdego źródła zdatnej do picia wody wodociągowej. Warto jednak pamiętać, że nie sprawdzą się one w przypadku wód stojących i nie usuną ewentualnych zagrożeń bakteriologicznych.

Gdzie szukać filtrów?

Wybór filtrów do butelek znajdziesz na aukcjach internetowych i w popularnych sieciach sklepów AGD. Najczęściej jednak asortyment ogranicza się do podstawowych modeli. Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy, zajrzyj na: https://filtrosfera.pl/butelka-filtrujaca-do-wody-kranowej-dafi-05l-mietowa-plus-7-filtrow-plus-4-nakretki i znajdź dla siebie najlepsze rozwiązanie firmy Dafi. Sklep Filtrosfera sprzedaje wyłącznie certyfikowane wyroby pochodzące bezpośrednio od producenta i gwarantuje fachową obsługę klienta, w tym wsparcie posprzedażowe.

Regularna wymiana filtrów w butelkach i dzbankach Dafi zapewnia ich stuprocentową efektywność. Dbając o świeżość wkładów, w dłuższej perspektywie troszczysz się zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.