Co może dać skórze balsam do ciała? Jak go dobrać?

Kobieta nakłada balsam na swoje ciało

Artykuł sponsorowany.

Gdy kobieta użyje jakiegoś balsamu do ciała bezpośrednio po kąpieli, automatycznie poczuje się bardziej zadbana i po prostu atrakcyjniejsza. Sama świadomość przeprowadzenia dodatkowego zabiegu pielęgnacyjnego wyraźnie wpłynie na jej samoocenę i pozwoli jej poczuć się lepiej. Czy jednak naprawdę po balsam nawilżający należy sięgać codziennie? No i czy w ogóle warto go używać, skoro niektóre panie totalnie tego nie robią, a i tak nie narzekają na złą kondycję skóry?

Każdy może zyskać na używaniu balsamów

Balsamy perfumowane do ciała absolutnie powinny być używane przez każdą dbającą o siebie kobietę. Panowie też mogą się do niego przekonać! A zwłaszcza ci, którzy nie chwalą się zbyt bujnym owłosieniem ciała i przez to są pozbawieni naturalnej warstwy ochronnej, która mogłaby zabezpieczać ich skórę, ochronić ją przed negatywnym wpływem noszonych ubrań, słońca, mrozu i zmiennych temperatur powietrza. Tylko balsam pozwoli na uzyskanie gładkiej i nawilżonej skóry. A nie jest to jego jedyna zaleta. Tak naprawdę zapewnia on o wiele więcej korzyści. Jedno jest pewne – z balsamu do ciała warto korzystać i robić to codziennie, albo przynajmniej co drugi dzień.

Efektywne nawilżanie od ręki

Balsamy zapewniają skórze optymalny poziom nawilżenia. Akurat z tym zadaniem najlepiej radzą sobie specjalistyczne nawilżające balsamy, chociażby te z oferty marki Victoria’s Secret, tworzone specjalnie z myślą o potrzebach skóry suchej, podrażnionej i wymagającej. Tak naprawdę jednak wszystkie balsamy częściowo nawilżają skórę. Robi to nawet kosmetyk brązujący czy regenerujący bądź antycellulitowy, albowiem do składów balsamów zawsze trafiają chociażby minimalne ilości substancji nawilżających i natłuszczających. Dzięki nim balsamy zapewniają natychmiastową ulgę skórze przesuszonej od wiatru czy spierzchniętej. Walczą z jej łuszczącymi się fragmentami i zapewniają jej równowagę. Powierzchnia skóry ulega wygładzeniu, a jej struktura staje się bardziej miękka. Aż chce się jej dotykać!

Metoda walki z poważnymi problemami

Bo co niektóre balsamy do ciała, np. mocno odżywcze balsamy Victoria’s Secret, potrafią również zmiękczać skórę. Idealnie sprawdzają się zatem na tych ekstremalnie szorstkich partiach ciała, czyli głównie na łokciach oraz kolanach. Te miejsca warto smarować jak najczęściej. Balsam odżywczy w mniejszym opakowaniu można nosić zawsze przy sobie, aby takie łokcie smarować nim przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Kosmetyk zapewni tym miejscom prawdziwe ukojenie. Nareszcie staną się one tak samo gładkie jak reszta ciała.

Przyjemny pielęgnacyjny rytuał

Teraz, po dostrzeżeniu wszystkich zalet balsamowania ciała, każdy powinien nabrać ochoty na to, by zajmować się tym zabiegiem codziennie, a najlepiej i dwa razy dziennie. Tylko jakiego produktu użyć? Jaki balsam do ciała będzie dla tego ciała najlepszy? Aby aplikacja produktu była i użyteczna, i najzwyczajniej w świecie przyjemna, na sam początek warto zaproponować sobie jakiś balsam perfumowany. Wariant „Coconut Milk and Rose” będący propozycją Victoria’s Secret jest na tyle uniwersalny w swoim aromacie, że większości osób powinien przypaść do gustu. Jeżeli jednak jest się fanem mocniejszych zapachów, warto wypróbować wersję „Haevenly Fruit”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.