Co sprawia, że Minecraft jest popularny?

Mężczyzna gra w Minecrafta na telefonie

To jedna z tych gier komputerowych, która niewątpliwie wpłynęła na rozwój tego rynku. Z drugiej strony charakterystyczna grafika znajduje również swoje odbicie w popkulturze, designie, architekturze czy w trendach odzieżowych. Nic więc dziwnego, że nie tylko dzieci wracają do rozgrywki tak innej od tych przypominających do złudzenia świat realny i wykorzystujący szereg nowoczesnych rozwiązań.

Prostota ma moc

Minecraft nie schodzi z list przebojów od lat. Sam pomysł – fabuła, grafika oraz idea są tak proste, że prawdopodobnie dlatego ten niskobudżetowy projekt w 2009 został zauważony przezgraczy, a kolejne lata pokazały, że stał się rewolucją. Kolejne serie z empik.com/strefa/minecraft, gadżety, dodatki oraz akcesoria cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród dorosłych i dzieci, a sama gra obecnie notuje miliardowe zyski. W praktyce przecież chodzi o budowanie wirtualnego świata z klocków lego, co fanatycznie pobudza wyobraźnię i daje szansę na twórcze spełnienie. A przecież sama grafika może przypominać siermiężną pikselozę i daleka jest od wyostrzonych grafik w nowoczesnych propozycjach.

Gra dla każdego

Minecraft ma tę przewagę nad innymi grami, że przyciąga osoby w różnym wieku i każde kolejne pokolenie wpada w magię wirtualnego świata z sześciennych elementów. To idealna zabawa dla dzieci, ale nikogo nie dziwi, że dorośli czy seniorzy również potrafią spędzić przed monitorami długie godziny. To świetna zabawa wolna od agresji, kultu piękna i doskonałości i wyjątkowo kreatywne zajęcie. Tym samym nie można się dziwić, ze świata Minecraft wszedł również w sektor odzieżowy, wzornictwo przemysłowe, a filmy na popularnych kanałach streamingowych notują milionowe wyświetlenia. Są to produkcje, na których można zobaczyć, jak grają inni. A przy tym na żywo opowiadają oni swoją historię o świecie, który powstaje na naszych oczach. A to jest właśnie fascynujące.

Prawdziwy fenomen

Gra ta jest pozornie prosta, a daje ogromne poczucie wolności i możliwości autokreacji. I to od wielu lat, a przecież ten segment rynku się bardzo dynamicznie zmienia. Obecnie Minecraft wymienia się wśród najpopularniejszych produkcji tuż obok League of Legends czy World of Tanks, więc już na stałe weszła do historii wirtualnych rozgrywek i nie wygląda na to, by ktoś lub coś mogło jej zaszkodzić. To wyjątkowa propozycja, którą warto podsunąć dziecku i warto też samemu w nią zagrać. Oczywiście jest spore ryzyko, że przepadniemy w świecie zbudowanym z niewielkich sześciennych klocków na dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.