Co trzeba wiedzieć o cateringu dietetycznym?

jedzenie na talerzach

Niewielka ilość wolnego czasu, ciągły pośpiech i brak silnej woli do samodzielnego przyrządzenia zdrowego posiłku. To wszystko sprawia, że klienci chętnie wybierają jedzenie pudełkowe z dostawą. Korzystanie z usług firmy cateringowej oferującej zbilansowane dania przynosi niewątpliwie wiele zalet. Co to dieta pudełkowa i dlaczego warto z niej skorzystać?

Czym jest dieta pudełkowa?

Nic innego jak cateringiem dietetycznym z codzienną dostawą pod same drzwi klienta. Określenia dieta pudełkowa używa się również do jadłospisu, który został przygotowany przez dietetyka w sposób taki, że dania można przygotować samodzielnie. A następnie wziąć ze sobą np. do pracy, w wygodnym pudełku. Główną ideą cateringu pudełkowego jest spożycie każdego dnia indywidualnie określonej liczby kalorii, dopasowanej do potrzeb konsumenta. Najczęściej jest to pięć dań dziennie. Należy je spożywać regularnie, co trzy godziny. Najważniejsze cele cateringu dietetycznego to:

 • Oszczędność czasu,
 • Utrata zbędnych kilogramów,
 • Zbudowanie masy mięśniowej,
 • Zdrowe odżywianie.

Czy dieta pudełkowa Kraków z dostawą naprawdę działa?

Wszystko zależy od tego, czy zamawiający jej przestrzega. Gdy naprawdę zjada, tylko i wyłącznie dania przygotowane przez firmę cateringową oraz nie podjada między posiłkami to sukces jest gwarantowany. Odchudzanie ułatwia, a przede wszystkim przyspiesza, odpowiednio dobrana dieta jest i stosowna jej kaloryczność.

dieta pudełkowa

Jaki catering pudełkowy wybrać – przegląd najpopularniejszych diet na rynku

Firmy cateringowe mają przygotowane dla swoich klientów różne warianty. Oprócz kaloryczności, mogą oni wybrać także rodzaj diety. Konsumenci najchętniej sięgają po:

 1. Gluten&Diary Free – dieta bez glutenu oraz bez laktozy.
 2. Keto Power – dieta ketogeniczna, w której jedząc tłuszcz, spała się tłuszcz.
 3. Low Carb – dieta niskowęglowodanowa.
 4. Perfect Match – dieta z największymi, najsmaczniejszymi hitami kulinarnymi.
 5. Slim fit – dieta dla osób nielubiących liczyć kalorii, pragnących zdrowo się odżywiać oraz lubiących ustabilizowany tryb życia.
 6. Sport – dieta dla regularnie trenujących.
 7. Vegan – wegański catering dietetyczny.

Jak wyżej wspomniano, kaloryczność jedzenia pudełkowego z dostawą jest także bardzo ważna. Dobierana jest na podstawie takich czynników, jak:

 • Masa ciała,
 • Stopień aktywności fizycznej,
 • Wiek,
 • Wzrost.

Kaloryczność w ofertach cateringu dietetycznego z dostawą waha się od 1000 kcal do 3000 kcal. Przed wyborem diety pudełkowej warto skonsultować się z dietetykiem i dobrać, wartość energetyczną posiłków do indywidualnych potrzeb. Ciekawą opcją jest skorzystanie z taniego cateringu dietetycznego, czyli promocji oferowanej przez firmę cateringową. Propozycja ta zawiera albo jednodniowy zestaw testowy taniej diety pudełkowej albo promocję na cały czas korzystania z jedzenia dietetycznego, pod warunkiem, że zostanie ono zamówione na dłuższy okres.

owoce i warzywa na talerzu

Zalety cateringu pudełkowego z dostawą

 1. Dieta na miarę potrzeb. Wymogi żywieniowe osób będących na diecie są od siebie różne. Np. osoby, które chorują na celiakię potrzebują diety bez glutenu, sportowcy – zazwyczaj diety wysokobiałkowej, a wegetarianie – bezmięsnej. Jedzenie pudełkowe z dostawą spełnia oczekiwania wszystkich – posiłki są smaczne, zdrowe i odpowiednio zbilansowane. Ponadto klienci mogą zamówić od 2 do 5 zróżnicowanych dań dziennie. Otrzymywać dostawy codziennie, bądź tylko od poniedziałku do piątku, z wykluczeniem weekendów.
 2. Pomoc dietetyka, który skomponuje smaczne, zdrowe i zgodnie z założeniami diety posiłki. Dzięki jego doświadczeniu można mieć pewność, że składniki potraw są odpowiednio dobrane i sprostają wymaganiom klienta.
 3. Rozwiązanie dla wygodnych – dietetyk wyręcza konsumenta w liczeniu kalorii, układa menu dopasowane do jego potrzeb.
 4. Sposób dla zapracowanych. Obecnie dużo ludzi cierpi na notoryczny brak czasu. Dlatego też dieta pudełkowa sprawdzi się wśród nich znakomicie. Posiłki zostaną przygotowane w siedzibie firmy cateringowej oraz dowiezione klientowi pod podany przez niego adres. Dietetycy i kucharze zadbają o jakość dań, pyszny smak, odpowiednie zbilansowanie. Zamawiający musi tylko określić dietę, jaka go interesuje oraz gdzie ma być dostarczone jedzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.