Czas na noworoczne postanowienia-zrzucamy kilogramy!

Dieta na odchudzanie

Wielu Polaków ma w zwyczaju podejmować noworoczne postanowienia. Najczęściej wybierane zadania to porzucenie nałogu tytoniowego, nauka języka obcego oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Bardzo dużo osób także w ramach takich postanowień decyduje się rozpocząć odchudzanie. Okazuje się, że początek nowego roku to dobry czas by podjąć takie wyzwanie.

Odchudzanie samodzielne czy z pomocą dietetyka?

Często zastanawiamy się czy podjąć samodzielną próbę zrzucenia kilogramów czy zwrócić się o pomoc do fachowca. Obydwie te drogi mogą przynieść dobre efekty a wybór będzie zależeć od tego jak dużą mamy wiedzę na temat żywienia, ile mamy czasu oraz czy możemy sobie pozwolić na płatną współpracę z dietetykiem i czy w ogóle w swoim miejscu zamieszkania mamy dostęp do tego typu usług. Warto zaważyć, że obecnie dostępny jest bardzo wygodny sposób na odchudzanie, który łączy ze sobą te dwie metody. Chodzi tu oczywiście o catering dietetyczny.

Na czym polegają diety pudełkowe?

Catering dietetyczny to oferta dowozu pod adres całodziennych posiłków, skomponowanych według określonej diety. Jeśli chcemy zamawiać diety pudełkowe to musimy zdeklarować się na jakiś czas, przykładowo 2 miesiące. Przez ten okres każdego dnia rano pod nasze drzwi będzie dostarczana torba z pięcioma dietetycznymi posiłkami. Diety pudełkowe bardzo przydają się przy odchudzaniu. Przede wszystkim mamy do wyboru ogromną ilość diet, które wspomogą odchudzanie. Można wybrać takie pozycje jak: dieta 1200 kcal, dieta 1500 kcal, dieta wegetariańska czy dieta sokowa. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Główne zalety diet pudełkowych

Najważniejsza zaleta diet pudełkowych to fakt, że tworzone są one przez doświadczonych dietetyków. To fachowiec czuwa, więc nad tym, żeby posiłki zawierały odpowiednią ilość kalorii, węglowodanów czy białek. Korzystając z takich diet nie musimy, więc liczyć tego samodzielnie i obawiać się, że przekroczyliśmy limit. Dietetyk opracowując dietę dba także o to, żeby była ona urozmaicona i lekkostrawna.
Posiłki serwowane w cateringu dietetycznym (np. zdrowiewpudelkach.pl) przygotowane są z ekologicznych produktów od lokalnych dostawców. Do obróbki mięsa i ryb używa się najbardziej zdrowych metod takich jak duszenie czy pieczenie.
Ponadto diety pudełkowe są niebywale wygodnym sposobem na odchudzanie. Odpada nam wtedy robienie zakupów i zastanawianie się co dzisiaj ugotujemy. Nie musimy niczego przyrządzać, zmywać, czyli zyskujemy dziennie całkiem dużo czasu.

Każdy, kto pragnie wreszcie zrzucić nadmiar kilogramów może z pomocą diet pudełkowych podjąć noworoczne wyzwanie. W ten sposób zaplanowana dieta, będzie dużo łatwiejsza do przeprowadzenia a przy okazji możemy skosztować wiele nowych i smacznych posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.