Czy dieta sirt jest bezpieczna? Zasady i wpływ na zdrowie

Kobieta na zdrowej diecie sirt pije koktail

Dieta sirt cieszy się dużą popularnością – głównie z uwagi na obietnice spektakularnych efektów odchudzających. Zastanawiasz się, czy rzeczywiście wyróżnia się niebywałą skutecznością i czy jej stosowanie jest bezpieczne? Poznaj ogólne zasady i wpływ na zdrowie.

Dieta sirt, znana również jako dieta sirtuinowa, stanowi model żywienia bazujący głównie na spożywaniu koktajli sirtuinowych. Opracowana przez absolwentów University of Surrey w Anglii, zyskała uznanie wielu osób.

Sirtuiny – czym są?

Sirtuiny, na których bazuje dieta, stanowią grupę białek pełniących w organizmie wiele funkcji. Odpowiadają m.in. za regulację metabolizmu, przebieg procesów starzenia się czy kontrolowanie stanów zapalnych.

Zwiększenie spożycia produktów będących źródłem sirtuin ma spowodować podkręcenie tempa redukcji tkanki tłuszczowej.

Dieta sirtuinowa – najważniejsze założenia

Dieta sirt bazuje na trzech głównych założeniach, których wdrożenie pozwala na utratę zbędnych kilogramów. Są to:

  • ograniczenie kaloryczności posiłków – w początkowych etapach odchudzania,
  • spożywanie koktajli sirtuinowych,
  • spożywanie produktów aktywujących produkcję sirtuin.

Zgodnie z założeniami diety, jadłospis powinien bazować na takich produktach jak: oliwa, zielona herbata, pietruszka, lubczyk, jarmuż, soja, rukola, kapary, orzechy włoskie. Dopuszczalne są ponadto mąka razowa, nasiona słonecznika, zielona fasolka, czarne porzeczki.

Jak dieta sirt wpływa na zdrowie?

Dieta sirt nie pozostaje bez wpływu na zdrowie: jak każda dieta eliminacyjna i restrykcyjna. Wiele wątpliwości budzi rozpoczynanie kuracji od znacznego ograniczenia kaloryczności, które nie jest dobre dla organizmu. Nie tylko może skutkować „złamaniem się w postanowieniach diety”, ale powstaniem niedoborów.

Mimo że głównym założeniem diety jest wprowadzenie produktów spożywczych zwiększających produkcję sirtuin, należy patrzeć na nią krytycznym okiem. Stosowana bez nadzoru dietetyka, może wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Jak schudnąć i nie zrujnować zdrowia?

Jeśli masz w planach redukcję zbędnych kilogramów, nie musisz robić tego kosztem zdrowia. Od dawna wiadomo, że najlepszą dietą odchudzającą jest racjonalne odżywianie. Chodzi o spożywanie dobrze zbilansowanych posiłków o kaloryczności dopasowanej do potrzeb organizmu.

Z pomocą przychodzi dieta pudełkowa, w ramach której otrzymujesz gotowe dania każdego dnia. To świetny sposób na odchudzanie i utrzymanie zgrabnej sylwetki – nie tylko dla osób zabieganych, niemających czasu na przygotowywanie posiłków we własnym zakresie.

Dania w ramach diety pudełkowej przyrządzane są pod okiem dietetyków i specjalistów ds. żywienia. Dzięki temu masz pewność, że otrzymujesz pełnowartościowe posiłki – bez narażania się na niedobory witamin i składników mineralnych.

Dieta pudełkowa połączona z regularną aktywnością fizyczną to najlepsza i bardzo bezpieczna recepta na odchudzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.