Czy mężczyźni mogą być opiekunami osób starszych?

Rozmowa ze starszą osobą

Praca opiekuna osób starszych, w Niemczech czy wielu innych miejscach świata, jest dość ciężka i męcząca. Obok siły psychicznej i empatii należy czasem wykazać się jakąś dozą wysportowania i siły. Jednak bardzo rzadko możemy przekonać się o wyższości w tej materii mężczyzn nad kobietami, gdyż ci pierwsi rzadko kiedy podejmują się takiej pracy. Czy słusznie?

Artykuł partnera

Praca ciężka, ale satysfakcjonująca

Z jednej strony trudno się dziwić. Mężczyźni z natury nie są osobami, które lubią poświęcać się dla innych, a przełamywanie pewnego rodzaju tabu jest dla kobiet zdecydowanie łatwiejsze. Dlatego opieka już na starcie zdaje się przynależeć do kobiet, jednak z drugiej strony to bardzo często są to osoby płci męskiej, z którymi wiele kobiet nie może sobie poradzić, choćby w kwestiach urologicznych. Są też często ciężsi, a więc znów potrzeba by kolejnych rąk, najlepiej męskich, by dać pełnię możliwości osobom niepotrafiącym samodzielnie się poruszać. Dlaczego więc nie korzystają z tego panowie?

Zalety pracy opiekuna

Carework.pl szuka osób, które byłyby skłonne pracować jako opiekun osoby starszej w Niemczech. Mała ilość zgłoszeń męskich jest zadziwiająca, tym bardziej, że taka praca to nie tylko wyzwanie, ale także korzyści, zwłaszcza finansowe. Do tego możliwość poznania kogoś nowego, zaprzyjaźnienia się czy poznania zupełnie innego sposobu myślenia i życia. To budujące i rozwijające doświadczenie, które rzadko kiedy dotyczy mężczyzn, ale które powinni wziąć sobie do serca i spróbować pracować w ten sposób, gdyż jak najbardziej mają ku temu predyspozycje.

Praca na stanowisku opiekuna osób starszych jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca, jednak z pewnością nadają się do niej  zarówno mężczyźni, jak i kobiety, a więc jest to praca rozwijająca każdego. Zalety, jakie mają mężczyźni z pewnością przydadzą się w trakcie wykonywania obowiązków i niejednokrotnie sprawią, że opieka męska będzie nieco lepsza niż kobieca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.