Czy okapy kuchenne mogą stać się ozdobą kuchni? Odpowiadamy!

Zamontowany okap kuchenny w dużej kuchni

Artykuł partnera.

Wybierając okapy kuchenne, przede wszystkim zwraca się uwagę na to, aby były to urządzenia sprawne oraz funkcjonalne. Okazuje się jednak, że coraz częściej pełnią też one funkcję ozdobną i stanowią designerski dodatek do kuchni. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Najważniejszą funkcją okapu kuchennego pozostaje zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu. To właśnie to urządzenie jest odpowiedzialne za niwelowanie nieprzyjemnych zapachów podczas gotowania oraz smażenia. Oprócz tego służy też do pochłaniania pary wodnej oraz szkodliwych gazów, w tym tlenku węgla. Prawidłowo działający pochłaniacz zapewni Ci czystą i bezpieczną kuchnię, dlatego też to właśnie jego funkcjonalność powinna stać na pierwszym miejscu. Producenci coraz częściej przedstawiają jednak okapy do kuchni, które są nie tylko użyteczne, lecz także bardzo stylowe.

Po czym poznać designerski okap kuchenny?

Stylowy okap kuchenny powinien być przede wszystkim elegancki, a co za tym idzie – minmalistyczny. Najlepiej sprawdzają się więc klasyczne kolory, czyli czerń, biel i stal, oraz proste kształty. Designerskie pochłaniacze są robione ze stali nierdzewnej, jednak można spotkać się także z tymi wykonanymi ze szkła. Ewentualna rura prowadząca do szybu wentylacyjnego powinna zostać zakryta przy pomocy komina, co jest już stałym elementem dla wszystkich okapów naściennych.

Największym zainteresowaniem wśród projektantów wnętrz cieszy się okap sufitowy. Jest to minimalistyczny i elegancki dodatek do kuchni, który przy maksymalnej oszczędności miejsca doskonale spełnia wszystkie swoje funkcje. Jego dodatkową zaletą jest to, że może pełnić funkcję stylowej lampy sufitowej. Okapy sufitowe znajdziesz w sklepie https://comitor.pl/katalog/okapy-kuchenne/.

Okap kuchenny

Stylowe okapy kuchenne w gastronomii

Nie tylko domowe pochłaniacze mogą być eleganckie. Producenci coraz częściej dbają o to, aby także profesjonalne okapy kuchenne charakteryzowały się prostym designem. Jest to doskonały pretekst do tego, aby zadbać o wygląd kuchni w lokalu gastronomicznym i wymienić stare urządzenia na nowoczesne i funkcjonalne, z lepszym oświetleniem i przemyślanym designem. Z pewnością pozwoli to stworzyć znacznie przyjemniejsze warunki do pracy w kuchni.

Jak wybrać okap kuchenny?

Przed ostateczną decyzją warto zapoznać się z wszystkimi dostępnymi rodzajami pochłaniaczy i wybrać ten, który najlepiej pasuje do projektu kuchni. Należy jednak pamiętać o tym, że oprócz designerskiego wyglądu, okap kuchenny powinien być odpowiednio wydajny, gdyż jest to przede wszystkim urządzenie użytkowe. Dlatego też warto postawić na model, którego wydajność będzie adekwatna do rozmiarów pomieszczenia i pozwoli na odpowiednią wentylację mieszkania. Nie bez znaczenia pozostaje też głośność pochłaniacza oraz odpowiednie oświetlenie. Chcąc oszczędzać energię, warto wybrać okap kuchenny wyposażony w żarówki LED.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.