Czy terapia farmakologiczna jest skuteczna w leczeniu uzależnień? Poznaj szczegóły kuracji lekiem Naltrexone hydrochloride

Lekarz trzyma leki w dłoni

Artykuł sponsorowany.

Choć wciąż mało mówi się o farmakologicznym leczeniu alkoholizmu i narkomanii, lek na uzależnienia Naltrexone hydrochloride od lat jest stosowany przez lekarzy w naszym kraju, a jego skuteczność jest niezaprzeczalna – aż 70% osób uzależnionych od opioidów nie doświadcza nawrotów głodu narkotykowego i lepiej radzi sobie z całkowitym odstawaniem używek.

Na czym polega działanie leku Naltrexone hydrochloride?

Działanie Naltrexonu polega na blokadzie receptorów opioidowych w mózgu (centralnym układzie nerwowym) odpowiedzialnych za możliwość wygenerowania skutku zażycia alkoholu lub narkotyku. Receptory zblokowane nie pozwalają na spowodowanie zamierzonej reakcji po użyciu narkotyku/alkoholu, co oznacza, że lek na uzależnienia Naltrexone powoduje mniejszy pociąg do używek, gdyż przestają one spełniać swoją funkcje.

Doświadczeni medycy obserwują pozytywne działanie leku w leczeniu uzależnień od alkoholu, a także takich substancji jak: amfetamina, kodeina, morfina, metadon, bupranal zwanych opiadami lub opioidami.

W jaki sposób odbywa się kuracja lekiem Naltrexone hydrochloride?

Po wykonaniu badań oceniających stan zdrowia pacjenta, także pod kątem psychicznym pacjent umawia się na zabieg wszycia niewielkiego implantu z lekiem pod skórę. Jest on niewidoczny, a sam zabieg trwa ok. 20 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Implant z lekiem Naltrexone hydrochloride umieszcza się na okres do 6 miesięcy. Ważne, aby przed przyjęciem leku, pacjent nie zażywał żadnych używek, aby doprowadzić do całkowitej detoksykacji organizmu.

W jaki sposób można sprawić, żeby leczenie było bardziej efektywne?

Specjaliści leczenia uzależnień zalecają, aby przyjmowanie leków odbywało się wraz ze wsparciem psychologicznym lub psychiatrycznym. Odpowiednie zdiagnozowanie źródła nałogu daje większe szanse na powodzenie terapii farmakologicznej. Ważne w leczeniu uzależnień jest wsparcie rodziny, a także profesjonalna opieka medyczna. Taką kompleksową pomoc oferuje ośrodek leczenia uzależnień – Meditus, który od lat specjalizuje się w leczeniu z wykorzystaniem implantu Naltrexone. Warto przed rozpoczęciem kuracji upewnić się, że dana placówka posiada uprawnienia do stosowania leku  Naltrexone hydrochloride, a także doświadczenie w temacie farmakologicznego leczenia uzależnień. Podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii to najtrudniejszy krok ku zerwaniu z nałogiem, dlatego warto zaczerpnąć wiedzy u lekarzy, którzy od lat pomagają wyjść na prostą osobom zmagającym się z nałogiem. Zachęcamy do kontaktu z placówką na całodobowej infolinii (+48 697 684 567) lub poprzez stronę internetową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.