Czy warto kupować zamienniki kapsułek?

Kobieta wlewa do białej filiżanki kawy

Artykuł sponsorowany.

Ekspresy kapsułkowe to bardzo popularne urządzenia, pojawiające się zarówno w prywatnych domach, jak i biurach. Wymagają one uzupełniania specjalnymi kapsułkami, w których znajduje się zmielona kawa. Czy warto kupować ich zamienniki?

Kapsułki a model ekspresu

Kupując ekspres, warto skupić się na tym, jakie kapsułki będą do niego pasować. Poszczególne modele różnią się od siebie przede wszystkim wielkością. Zastosowanie niewłaściwego produktu może spowodować, że niemożliwe będzie jego przebicie lub nawet samo włożenie do ekspresu. Jeśli decydujesz się na kupowanie oryginalnych kapsułek, stworzonych z myślą o Twoim urządzeniu, nie musisz martwić się tym, że okażą się niekompatybilne z ekspresem.

Smak zamienników kapsułek

Trzeba pamiętać o tym, co znajduje się we wnętrzu samej kapsułki. Tańsze zamienniki mogą być wypełnione kawą niższej jakości. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim dla prawdziwych smakoszy kawy. Niskiej jakości ziarna pozwalają na przygotowanie mniej aromatycznego napoju, o płytkim smaku.

Kapsułki do ekspresu Nespresso w oryginalnej wersji są wypełnione wysokiej jakości kawą. Występują one w wielu wariantach smakowych. Producent dba o to, by kapsułki umożliwiały nie tylko stworzenie naparu pełnego smaku, lecz także by prezentowały się estetycznie w pojemnikach. Często są więc ozdobione wielobarwnymi nadrukami, nawiązującymi do smaku konkretnej kawy. W kapsułach Nespresso znajduje się 100% zmielonych ziaren wysokiej jakości kawy.

Kapsułki dostępne w sklepie Nespresso są również dokładnie opisane. Użytkownik może sam wybrać stopień intensywności i zapoznać się z profilem aromatycznym. Producent umożliwia również uzupełnienie quizu bazującego na preferencjach smakowych klienta. W ten sposób strona podpowiada idealnie dopasowane kapsułki z oryginalnej oferty. W przypadku tańszych zamienników zwykle nie istnieją takie udogodnienia, dlatego wybór pierwszego zestawu może okazać się trudniejszy.

Zalety korzystania z oryginalnych kapsułek

Oryginalne kapsułki zapewniają wygodę. Wiele osób decyduje się na zakupienie ich zapasu w momencie nabywania samego ekspresu. Często można również skorzystać z atrakcyjnych promocji, gdy urządzenie jest dostępne w pakiecie z kapsułkami.

Oryginalne kapsułki dostępne w sklepie Nespresso są na rynku już od wielu lat. Marka ma duże doświadczenie w branży, stale udoskonala swoje produkty. Występują one w wielu wersjach, nawet tych bardzo orientalnych. Marka regularnie dba o to, by wypuszczać nowe warianty kapsułek – kawy aromatyzowane np. z nutą wanilii czy karmelu.

Oryginalne kapsułki pasują nie tylko do konstrukcji samego ekspresu, lecz także do specjalnych pojemników służących do ich przechowywania. Powstają z materiałów bezpiecznych dla zdrowia. To dobra opcja dla osób, którym zależy na wygodzie podczas korzystania, a także na pewności, że zawarta w nich kawa nie reaguje z plastikowym opakowaniem, nawet pod wpływem gorącej wody przepływającej przez kapsułkę. Kapsułki od Nespresso wykonane są z aluminium, dzięki czemu lepiej chronią kawę przed utratą aromatu i smaku. Dodatkowo Nespresso posiada program recyklingu kapsułek, dzięki czemu pijąc kawę, dbasz o środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.