Design a pylony reklamowe

Postawiony duży pylon reklamowy

W czasach XXI wszystko posiada design, każda rzecz, przedmiot, miejsce, osoba czy nawet usługa.

Design to obecnie synonim jakości, przemyślanej, świadomej wizji oraz doświadczenia. To też swego rodzaju obserwacja otaczającego świata. Design to także wrażliwość i czujne zmysły.

Obecnie, design zyskał równowartość funkcjonalności. Te dwa z pozoru diametralnie różne światy zaczęły się ze sobą równać, a co ważniejsze: także równoważyć. Dziś design jest równie ważny co funkcjonalność i użyteczność. (Nie)stety sama funkcja już nie wystarczy, to zdecydowanie za mało dla przeciętnego odbiorcy, który aktualnie wymaga już dużo więcej poza użytecznością. Teraz każdy chce doświadczać, cieszyć oko, emocjonować się, zachwycać.

Design i funkcjonalność są obecne także w sztuce reklamowej. Specjaliści tej branży są także specjalistami w designie. Doświadczeni wykonawcy doskonale będą wiedzieć, co jest eleganckie i atrakcyjnie wizualnie, a co mija się z obecnymi trendami i pojęciem wysmakowania oraz gustu.

Pylony reklamowe – ulubionym elementem identyfikacji wizualnej producentów reklam

Niejednokrotnie od producentów reklam można usłyszeć, że pylony reklamowe są ich ulubionymi elementami identyfikacji wizualnej. Wynika to z wielu powodów, natomiast niekwestionowane jest to, że pylony reklamowe to niezwykle plastyczny element w związku z czym może przybierać dowolne formy i prezentować różnego rodzaju wizje i komunikaty.

Pylon reklamowy

Wybierając producenta pylonów reklamowych postaw na doświadczenie oraz opinie danej marki. 

 

Architektura i krajobraz kontra pylony reklamowe 

Niestety niejednokrotnie spotkaliśmy pylon reklamowy, który swoim wyglądem ingerował w otaczającą go naturę czy po prostu nie pasował do stojących przy nim budynków. Otwarcie przyznajemy, że smuci nas fakt projektowania podobnego typu „szkaradztw” przy obecnych możliwościach i opcjach. Pylony reklamowe z lekkością mogą nawiązywać do otaczającej architektury i krajobrazu. Ich plastyczność pozwala na nadanie im takiej formy, która będzie atrakcyjna i miła dla oka. Natomiast wiąże się to już z większą świadomością designu i poczuciem estetyki, których niestety nie każdy producent posiada.

Porządkujące pylony reklamowe

Odpowiednio i świadomie zaprojektowane pylony reklamowe potrafią porządkować chaos reklamowy. W Polsce niestety nadal silny jest trend bilbordowy. W żadnym innym kraju europejskim nie wisi tyle banerów i bilbordów co w Polsce. Różnego formatu, różnej jakości, wielkości i koloru środki reklamową tworzą pstrokaciznę, która bije po oczach i tworzy bałagan wizualny. Pylony reklamowe mogą skupiać na sobie więcej informacji: logotypy, nazwy i inne komunikaty ograniczając i ujednolicając jednocześnie przestrzeń reklamową. Pylony to doskonałe rozwiązanie na oczyszczenie fasady budynków, płotów i ogrodzeń.

Pylony reklamowe a odpowiedzialność

Pylony reklamowe to jedna z najczęściej występujących reklam w przestrzeni, stąd każdy z producentów powinien czuć się odpowiedzialny za kształtowania otoczenia i w tym przestrzeni reklamowej. Istotnie, to duży ciężar kreować przedmiot, który będzie widoczny przez kilka lub kilkadziesiąt lat przez nie setki, a tysiące i miliony osób. Taki pylon reklamowy będzie komunikował się i docierał do ogromnej liczby osób. Będzie wpływał na ich emocje, a nawet samopoczucie. Ta kwestia wydaje się błaha, natomiast nadal zbyt mało osób zdaje sobie sprawę z tego, jak silny i realny wpływ wywierają na nas przedmioty z naszego otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.