Deską SUP po Jeziorze Solińskim – wodne aktywności w Bieszczadach

Pływanie na desce SUP nad jeziorem solińskim

Artykuł partnera.

Kiedy za oknem pojawiają się pierwsze ciepłe dni, kiedy lato zbliża się coraz większymi krokami, zaczynamy marzyć o wspaniałych wakacjach, wędrówkach i wyprawach w nieznane. Jednym z piękniejszych zakątków w Polsce są wszystkim znane Bieszczady. Jeżeli dodatkowo lubimy aktywność na wodzie, Jezioro Solińskie będzie doskonałym miejscem do rozrywki i uprawiania wodnych sportów.

Gdzie znajduje się Solina?

Miejscowość jaką jest Solina znana jest w całej Polsce i mało kto nie wie gdzie właściwie ona się znajduje. To niewielka miejscowość położona nad Jeziorem Solińskim, dwie godziny drogi od Rzeszowa. Miejsce piękne, urokliwe i przyciągające każdego roku miliony turystów. Samo jezioro jest sztucznym zbiornikiem o wielkości około 20 kilometrów kwadratowych, stworzonym na potrzeby zabezpieczenia terenów przed zalaniem. Dzięki właściwemu zagospodarowaniu zbiornika pod względem turystycznym, jest to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników sportów wodnych.

Jezioro Solińskie dla żeglarzy i nie tylko

Sezon dla żeglarzy na Jeziorze Solińskim zaczyna się już w maju i nawet jeżeli temperatury jeszcze nie należą do zbyt wysokich, wielu zwolenników sportów wodnych wybiera się na podbój tego pięknego miejsca. Nawet jeżeli nie jesteśmy posiadaczami sprzętu wodnego, zawsze możemy skorzystać z wypożyczalni, jakich w Solinie i innych miejscowościach przylegających do Jeziora Solińskiego nie brakuje.

Pływanie deską SUP to sama przyjemność

Istnieje wiele sportów wodnych, jednym z nich jest pływanie deską SUP. Ten doskonale wyposażony sprzęt sportowy, dostarcza ich właścicielom moc wrażeń i atrakcji, a możliwość nauczenia się pływania na desce SUP to marzenie każdego amatora sportów wodnych. Jezioro Solińskie doskonale nadaje się do pływania na desce SUP Aqua Marina, zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. To sport który można uprawiać na małych i dużych wodach, i tylko od nas będzie zależało który zbiornik wodny wybierzemy i gdzie rozpoczniemy przygodą z deską SUP.

Do najczęściej wybieranych zbiorników wodnych zaliczamy właśnie jeziora. Jeżeli Jezioro Solińskie znajduje się w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania, to warto udać się tam na wakacyjny wypad z przyjaciółmi. Jezioro Solińskie jest doskonałym miejscem dla początkujących miłośników deski SUP, ze względu na bliskość linii brzegowej, jak również brak fal i nurtów wodnych.

Zanim zaczniesz pływać sprawdź pogodę

Zanim jednak po raz pierwszy wybierzemy się na zbiornik wodny, warto sprawdzić kilka ważnych czynników, dzięki którym będziemy bezpieczni na wodzie. Pierwszą i najważniejszą kwestią zawsze jest pogoda. Niezależnie od tego czy jesteśmy początkującymi czy zaawansowanymi pływakami, czy będziemy pływać po spokojnym Jeziorze Solińskim czy wybierzemy rwącą rzekę, warto sprawdzić w kilku źródłach jaką będziemy mieli pogodę. Ważne aby woda była spokojna, nie dokuczał nam deszcz, a temperatury powietrza wskazywały na ciepły i słoneczny dzień.

Nawet zapaleni sportowcy nie lubią pływać w deszczu, a przy silnym wietrze pływanie zwyczajnie jest niebezpieczne. Kolejną kwestią powinno być nasze bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć się w niezbędne zabezpieczenia, do jakich zalicza się kamizelka asekuracyjna oraz smycz. Dzięki takim z pozoru drobnym szczegółom, każde surfowanie jest w pełni bezpieczne, a żaden upadek z deski nie sprawi że znajdziemy się w jakimkolwiek zagrożeniu, nawet na dużym akwenie wodnym.

Wodne aktywności nad Soliną

Jezioro Solińskie to największa wizytówka województwa podkarpackiego i miejsce które przyciąga miłośników wszystkich sportów wodnych. Tutaj spotkasz żeglarzy, surferów, miłośników łódek, kajaków i rowerków wodnych. Nawet jeżeli pływasz na desce SUP Aqua Marina w pojedynkę, na pewno spotkasz i poznasz nad jeziorem wiele wspaniałych osób, z którymi będziesz mógł aktywować i ulepszać ten sport. Jeżeli zatem kochasz Bieszczady, a Jezioro Solińskie jest Twoim ulubionym miejscem do uprawiania sportów wodnych, znasz już odpowiedź gdzie spędzić najbliższy letni urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.