Dla kogo biurko z regulacją wysokości?

Grupa osób siedzi przy biurku z regulacją wysokości

Dla kogo biurko z regulacją wysokości będzie odpowiednim rozwiązaniem? Zastanawiasz się nad kupnem biurka regulowanego? Sprawdź wszystkie wady i zalety produktów tego rodzaju i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Masz siedzący tryb pracy? Ze względu na natłok obowiązków nie możesz pozwolić sobie na robienie regularnych przerw i odchodzenie od biurka? Sprawdź koniecznie biurko z regulacją wysokości! Okazuje się, że praca na stojąco gwarantuje szereg różnorodnych korzyści dla naszego zdrowia. Jakich? O tym dowiesz się w dalszej części niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Co to jest biurko regulowane?

Standardowe biurko z regulacją wysokości to mebel, w którym możemy indywidualnie dostosowywać sobie wysokość blatu. Tego rodzaju rozwiązanie pozwala nam pracować również na stojąco. Jak udowodniono, stanie ma dużo lepszy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie niż siedzenie. Dlatego biurko regulowane będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które mają siedzący tryb pracy. Może się okazać, że u Ciebie biurko elektryczne wyposażone w stelaż regulowany sprawdzi się lepiej, niż kilkuminutowe przerwy, podczas których próbujesz ożywić nieco swoje mięśnie po dłuższym siedzeniu przy biurku.

Na rynku aktualnie można znaleźć szereg różnorodnych biurek z regulacją wysokości. Bardziej zaawansowane meble mogą mieć wbudowaną ładowarkę indukcyjną, gniazdka w blacie lub pod blatem ergonomicznym czy z samymi przepustami na kable. Masz dość niewygodnego kantu blatu? W takim przypadku warto wybierać najbardziej dopasowane do nas rozwiązania, szczególnie biurko, które posiada ergonomiczne wcięcie. Dzięki temu nie odczujemy niewygodnego kantu blatu, a sama praca stanie się dla nas bardziej komfortowa.

Jeśli chcesz podnieść komfort pracy, koniecznie sprawdź ofertę producentów, którzy umożliwiają samodzielne zaprojektowanie biurka. To świetna opcja, gdy w ofercie nie ma dostępnych mebli, które w 100% by Cię usatysfakcjonowały pod każdym względem. Ponadto zwróć uwagę na to, by decydować się na biurka, do których produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiał. Stosunkowo tanie są meble wykonane z płyty mdf okleinowanej folią, ale możesz także znaleźć blaty bambusowe czy dębowe. Informacje związane z możliwymi konfiguracjami znajdziesz bezpośrednio na stronie producenta.

Biurko elektryczne – zalety i wady

Biurka elektryczne to rozwiązania, które umożliwiają na bezproblemową i szybką zmianę wysokości za pośrednictwem na przykład jednego przycisku. Dlaczego warto decydować się na tego rodzaju biurka? Ponieważ wykazano, że często mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przede wszystkim praca przy biurku wyposażonym w stelaż regulowany zmniejsza ryzyko otyłości i przybrania na wadze, ponieważ w trakcie stania zużywamy więcej energii niż podczas siedzenia. Do korzyści zalicza się także dużo niższe ryzyko pojawienia się chorób serca, poprawę poziomu energii, wyższą produktywność, a nawet zmniejszenie bólu pleców. W przypadku tego ostatniego udowodniono już, że ruch jest niezbędny dla zdrowia naszych pleców, a dokładniej kręgosłupa. Ponadto znacząco poprawia nasze krążenie i nierzadko także zmęczenie naszych mięśni. Zarówno chodzenie, jak i stanie właśnie ożywia mięśnie.

Jakie biurko z regulacją wysokości Fly-Desk.com – jaki stelaż biurka wybrać?

Na stronie sklepu fly-desk.com znajdziesz przeróżne biurka z regulacją wysokości, które doskonale sprawdzą się do pracy na stojąco. Dużą zaletą jest nie tylko bogata oferta, ale możliwość stworzenia własnego biurka. Klient może wybrać interesujący go blat czy stelaż biurka.

Z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych we wspomnianych sklepie wyróżnia się biurko regulowane z blatem prostym, ergonomicznym, sklejkowym, bambusowym oraz dębowym. Duża liczba konfiguracji sprawia, że marka ta wyróżnia się mocno na tle konkurencji. Oprócz wspomnianych rodzajów blatów czy stelaży zainteresowany klient może także wybrać odpowiedni dla siebie kształt biurka, rozmiar czy rozmieszczenie otworów na kable. Marka dysponuje także rozwiązaniami w postaci gniazd blatowym z gniazdem USB oraz specjalnymi organizerami na kable w postaci kanałów podblatowych. To wszystko sprawia, że już teraz możesz kupić najbardziej dopasowane biurko z regulacją wysokości dla siebie!

Decydując się na rozwiązania ze sklepu Fly Desk, zwróć również szczególną uwagę na stelaż regulowany. Każdy dostępny stelaż pracuje płynnie. W ofercie znajdziesz między innymi stelaż premium, normal oraz basic. Biurko regulowane na stelażu premium to mebel, którego zakres regulacji wysokości wynosi od 580 mm do 1230 mm. Normal obejmuje stelaże o wysokości od 690 mm do 1180 mm, a basic – od 710 mm do 1210 mm. Stelaż premium spełnia wymogi wymagających klientów, normal natomiast jest nieco tańszym i wolniejszym, ale wciąż wydajnym rozwiązaniem. Biurko z regulacją wysokości ze stelażem basic natomiast to najtańsza opcja z elektryczną regulacją wysokości.

Więcej informacji na temat materiałów oraz rodzajów blatów i stelaży znajdziesz na stronie marki. Warto się z nimi zapoznać, aby zamiast zwykłego biurka sprawić sobie wyróżnione biurko PREMIUM. W tym przypadku konstrukcja biurka została tak zaprojektowana, że na pewno zadowoli wymagających klientów. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybiera ten model lub biurko elektryczne NORMAL, które ma wygodny panel sterowania i starannie wykończone brzegi blatu oraz możliwość zamontowania ramienia podtrzymującego monitor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.