Dlaczego tak ważne jest regularne odżywianie się i jak ogarnąć ten temat, gdy mamy tak mało czasu?

Zdrowe regularne odżywianie

Większość z nas jest bardzo zapracowanych. Dlatego też gotowanie zdrowych posiłków nie jest naszą ulubioną czynnością. Często po pracy jedyne, o czym się myśli, to położenie się na kanapie i drzemka. Jednocześnie wiemy, jak ważna jest właściwa i zbilansowana dieta. Chyba każdy wie, że liczba osób zmagających się z chorobą cywilizacyjną, jaką jest otyłość, jest ogromna. A niestety otyłość zwiększa ryzyko innych chorób zarówno serca, jak i niektórych nowotworów. Ale poza tym, co się je, duże znaczenie ma to, jak często się je. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, dlaczego tak ważne jest regularne odżywiania się i jak ogarnąć ten temat, gdy mamy tak mało czasu.

Dieta to styl życia, ale i regularne posiłki

By móc powiedzieć, że zdrowo się odżywiacie, musicie nie tylko jeść odpowiednio zbilansowane posiłki, ale równie ważne jest regularne jedzenie. Często można przeczytać na różnych forach, że osoby odchudzały się i jadły bardzo mało, a jeszcze przytyły. Jest to tzw. efekt jojo, który niestety jest częsty. Sama zdrowa dieta to nie głodówka, lecz regularne jedzenie odpowiednio zbilansowanych produktów. Także osoby, które mało jedzą mogą zmagać się z nadwagą albo otyłością brzuszną. Wynika to z tego, że gdy nieregularnie jecie bądź też głodzicie się Wasz metabolizm znacząco zwalnia, gdyż organizm zaczyna magazynować jedzenie, by potem móc je trawić, dając Wam energię na cały dzień. A to prowadzi do nadwagi, a za zakrętem czeka otyłość. Zatem nie wystarczy zdrowo jeść, lecz trzeba także odpowiednio często jeść.

Ile posiłków powinien jeść człowiek?

Jeżeli stosujecie zasadę, że wolicie raz najeść się do syta niż przez cały dzień jeść małe porcje, bo potem jesteście głodni, to popełniacie duży błąd. Błędem jest nie tylko przejadanie się czy jedzenie raz na dzień, ale także fakt, że macie źle zbilansowaną dietę, bo można zdrowo jeść i być sytym. Przede wszystkim należy jeść minimum trzy posiłki dziennie, ale można jeść nawet pięć. Do tego trzeba jeść regularnie, a więc rano, po południu i wieczorem. A jeżeli macie zamiar jeść pięć posiłków, to dodatkowo jeszcze warto zjeść posiłek w południe i pod wieczór. Każde danie powinno być przygotowane na bazie najlepsze jakości składników. Wszelkiemu jedzeniu śmieciowemu mówimy „nie”! Nie zapomnijcie również, że kolacja nie może być spożyta później niż dwie godziny przed snem, a jeżeli chodzicie spać bardzo późno, to nie później niż o 20. Teraz się pewnie zdziwicie: otóż możecie podjadać między posiłkami, ale warzywa. Możecie pochrupać marchewkę bądź też seler naciowy.

Jak to wszystko ogarnąć?

Jak wiadomo nie tylko śniadanie jest ważne, bo ważny jest każdy posiłek. Ale najwięcej błędów popełnia się w przypadku obiadów. W końcu, gdy komuś się nie chce gotować bądź nie ma czasu, to woli kupić jedzenie śmieciowe. Na szczęście są zdecydowanie lepsze rozwiązania, ale i wygodniejsze. Zawsze możecie gotować w weekend, a potem zamrażać posiłki. A jeżeli zależy Wam na jeszcze wygodniejszej opcji, to polecamy obiady z dowozem. Bydgoszcz, Białystok czy Katowice – w każdym mieście możecie znaleźć dobrą firmę zajmującą się przygotowywaniem zdrowych posiłków. Co także ważne, jedzenie może być dostarczone w wybrane przez Was miejsce i nie musi być to wcale dom, lecz może to być także miejsce pracy. Czyż to nie jest wygodne? Ale na tym zalety się nie kończą, bo takie posiłki są zdrowe i smaczne, a ich cena wcale nie jest wysoka.

Śniadania i kolacje, a także drugie śniadania czy podwieczorki

Skoro obiad jest już ogarnięty, to w przypadku pozostałych posiłków wszystko możecie ogarnąć samodzielnie i to bardzo łatwo. Wystarczy tylko jogurt naturalny, do tego garść orzechów, owsianki czy owoców i już dobre śniadanie gotowe. Na drugie polecamy przygotowanie szpinaku z suszonymi pomidorami. Z kolei na kolację wystarczy zakupić sałatę bądź mix sałat i dodać wędzonego łososia. A co na podwieczorek? Można wybrać budyń z nasion chia, czyli super food.

Wiecie już, że przygotowanie posiłków nie musi być trudne, a przy tym można zdrowo się odżywiać. Można zamówić obiady z dowozem. W Bydgoszczy, a także innych miastach to oszczędność czasu, ale i gwarancja najlepszego smaku oraz bardzo wygodne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.