Dlaczego warto mieć lampy stołowe w każdym pomieszczeniu?

Biała komoda na której stoi lampa stołowa i książki

Twój dom potrzebuje lamp stołowych. Użycie tu liczby mnogiej nie jest przypadkowe. Oświetlenie warstwowe zwiększa nie tylko funkcjonalność pomieszczenia, ale też pomaga zbudować w nim odpowiednią atmosferę. Jedną z warstw są właśnie lampy na komodę. Współgrająca z designem wnętrza lampa stołowa nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku i tworzy przyjemny klimat. Dowiedz się gdzie i dlaczego naprawdę warto umieścić takie lampki.

Lampa stołowa w korytarzu

Mówi się, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Piękna lampa postawiona na stylowej szafce powita gości ciepłym blaskiem już od samego progu. Prawdopodobnie nie będzie wtedy świecić w pojedynkę, a jedynie wspomagać główne oświetlenie przedsionka, ale na pewno nie umknie oczom odwiedzających. Lampom stołowym trudno odmówić swoistego uroku. W niemal magiczny sposób tworzą domową atmosferę. Ten drobny element może także dać znać gościom, że jesteś osobą dbającą o szczegóły.

Oczywiście w maleńkich blokowych przedpokojach znalezienie miejsca na tego typu lampkę może okazać się trudne. W takim przypadku zamiast niej możesz zamontować kinkiety. Dodatkowe światła pozwalają na utworzenie warstw, a jak już wspominaliśmy, oświetlenie warstwowe jest praktyczne i po prostu milsze dla oka, niż pojedyncza lampa sufitowa.

Lampy stołowe w salonie

Salon to miejsce, w którym właściwie nie powinno zabraknąć lampy na komodę. Jeśli do tej pory nie udało ci się z nimi bliżej zaprzyjaźnić i nigdy nie przykładałeś do nich większej uwagi, najwyższy czas to zmienić. Lampa stołowa może współgrać z twoimi meblami i niemal zlewać się z otoczeniem, tworząc harmonijną całość. Przy okazji rzuci nieco światła na rodzinne portrety i inne drobiazgi na komodzie, którymi warto się pochwalić. A jeśli masz w sobie coś z ekscentryka, możesz wybrać lampkę nietypową. Wybór jest naprawdę ogromny. Kolorowy klosz? Ażurowy abażur, który, zamiast świecić miękkim blaskiem, stworzy w pokoju piękną grę światła? Lampa stołowa w kształcie antycznej rzeźby? Wybór należy do ciebie, ale wiedz, że interesująca lampka na komodę może nawet stać się ciekawym tematem do rozmów.
Nie zapominajmy też o funkcji praktycznej. Lampę stołową pokochają również mole książkowe. Cóż może być przecież przyjemniejszego, niż rozsiąść się w ulubionym fotelu i cieszyć się książką, na którą pada delikatnie ciepłe, odpowiednio skierowane światło dużej, pięknej lampy?

Lampka nocna dla dziecka

Lampa stołowa może być jednym z najlepszych przyjaciół dziecka. Szczególnie ważna jest dla maluchów bojących się ciemności. Specjalnie dla nich projektowane są lampki nocne w zabawnych kształtach. Dzięki niezwykłej pomysłowości producentów możemy bez problemu zaopatrzyć się w lampę w kształcie chmurki, kaktusa lub przyjaźnie uśmiechniętych misiów i innych zwierzątek. Urocza lampka rozwieje ciemność i czające się w niej potwory. Do lampki dziecięcej warto dokupić wtyczkę z wyłącznikiem czasowym, który automatycznie wyłączy lampkę po upływie określonego czasu. Można też poszukać lampki dla dziecka z wbudowanym czasomierzem.

Lampy na stolik w sypialni

W każdej sypialni powinna być lampka nocna. Dla większości ludzi ten temat nawet nie podlega dyskusjom. Nie mogą wyobrazić sobie przyjaznej sypialni bez porządnej lampki tuż obok łóżka. Kwestia estetyczna jest tu oczywiście bardzo istotna. Między przytulnością i lampami stołowymi można bez wahania postawić znak równości. Oprócz tego, lampa nocna przy łóżku jest niesamowicie praktyczna. Miłośnicy książek mogą dokończyć czytanie niesamowicie wciągającego rozdziału (tego, który zaczęli jeszcze w salonie, obok swojej cudownej lampy na komodę), bo przecież zostało jeszcze tylko kartek. Po zakończeniu lektury wystarczy wyłączyć światło przyciskiem znajdującym się pod ręką. To bardzo wygodne. A jeśli w środku nocy zbudzi cię nagła potrzeba, z pewnością nie uderzysz małym palcem w nogę łóżka, błądząc w poszukiwaniu włącznika na ścianie. Lampka jest przecież tuż przy tobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.