Dlaczego warto posłać dziecko na obóz młodzieżowy? Oto najważniejsze argumenty

Dzieci spędzają czas na obozie

Artykuł partnera.

Obozy młodzieżowe to oczywista propozycja zorganizowanego wypoczynku dla dziecka. Jeśli Twoja pociecha nie miała jeszcze okazji pojechać na taki obóz, natomiast od pewnego czasu rozważasz taką opcję, to przeczytaj nasz artykuł. Podajemy w nim kilka solidnych argumentów przemawiających za tym, aby w końcu posłać dziecko na obóz młodzieżowy.

Czas się usamodzielnić!

Podstawowym powodem, dla którego warto zafundować dziecku obóz młodzieżowy (nawet jeśli sama pociecha nie ma na to „ciśnienia”) jest możliwość stworzenia dziecku warunków do częściowego usamodzielnienia się.

Obóz jest świetną „szkołą życia”. Oczywiście, że dziecko będzie mieć zapewnioną opiekę ze strony wychowawców, natomiast będzie też musiało samo zadbać o kwestie higieniczne, zarządzać ubraniami na zmianę, spakować się na powrót do domu, zadbać o swoje rzeczy, gospodarować kieszonkowym itd.

Cenna lekcja radzenia sobie bez rodziców

Jeśli coraz częściej zauważasz, że dziecko we wszystkim ogląda się na Ciebie, wyręcza się Tobą w nawet najprostszych sprawach, to jest to dobra motywacja, aby posłać je na obóz młodzieżowy. Przez 10-14 dni dziecko nie będzie mogło liczyć na Twoją pomoc. Będzie musiało samo radzić sobie w kontaktach z rówieśnikami, zadbać o siebie, pilnować punktualności itd. Są to bardzo cenne doświadczenia, które zaprocentują w przyszłości.

Wszyscy od siebie odpoczniecie

Nawet bardzo zgodne i kochające się rodziny muszą od czasu do czasu od siebie odpocząć – dobrze wiedzą o tym rodzice dorastających nastolatków, którzy potrafią nieźle dać w kość swoimi wahaniami nastrojów.

Obóz młodzieżowy jest świetną okazją do tego, aby dać trochę luzu dziecku, ale też sobie. W ciągu 10-14 dni zdążycie się za sobą stęsknić, co na pewno pozytywnie wpłynie na Wasze relacje rodzinne.

Atrakcyjne wakacje, na które Twoje dziecko zasługuje

Jeśli dziecko ma za sobą trudny, ale też zwieńczony sukcesem rok szkolny, to na pewno chcesz mu jakoś wynagrodzić te ciężkie miesiące nauki, zajęć dodatkowych, często odrabiania prac domowych do późnych godzin wieczornych.

Trudno o lepszą formę gratyfikacji wysiłku, niż atrakcyjny wyjazd wakacyjny, o którym Twoje dziecko być może od dawna marzy.

Wcale nie jest tak drogo!

Wiemy, że możesz obawiać się wysokich kosztów sfinansowania dziecku obozu młodzieżowego. Uspokajamy więc: ceny nie są wcale aż tak wysokie, jak donoszą niektóre media. 10-dniowy obóz, z bogatym programem, wycieczkami, mnóstwem atrakcji i w pięknym, nowoczesnym ośrodku, to koszt między 2000 a 3000 zł. Trudno byłoby za taką kwotę zorganizować dziecku inne wakacje poza domem, zwłaszcza wraz z rodzicami.

Ogromny wybór obozów młodzieżowych

Obozy młodzieżowe to dziś w głównej mierze obozy tematyczne. Oznacza to, że program imprezy kręci się wokół jakiegoś motywu przewodniego. Tym samym możesz bez problemu znaleźć taki obóz, który idealnie wpisuje się w zainteresowania Twojego dziecka – na przykład sportowy, taneczny, anime i manga, RPG, survivalowy itd.

Sprawdź ofertę obozów młodzieżowych Kogis

W poszukiwaniu idealnego obozu młodzieżowego dla dziecka koniecznie zapoznaj się z ofertą Kogis – jednego z najbardziej doświadczonych i najlepiej ocenianych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej w Polsce.

Kogis zaprasza na obozy nad morzem, w górach i nad jeziorem, oferując łącznie kilkadziesiąt najróżniejszych imprez tematycznych – na pewno znajdziesz coś dla Twojego dziecka, w dodatku w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.