Dlaczego warto słuchać muzyki będąc w ciąży?

Kobieta w ciąży

Coraz więcej głosów eksperckich dotyczy wpływu muzyki na kobiety w ciąży. Zgodnie z opinią specjalistów muzyka przynosi wiele pozytywnych skutków – wprawia w doskonały nastrój, koi nerwy oraz walnie przyczynia się do zwalczenia dolegliwości ciążowych. Okazuje się, że muzyka ma pozytywny wpływ nie tylko na przyszłe mamy, ale również na ich potomstwo!

Wpływ muzyki na dziecko

Dziecko słucha chętnie nie tylko bicia serca swojej mamy, ale również muzyki dobiegającej ze świata zewnętrznego. Taka zdolność pojawia się u niego już w 5 miesiącu płodowego życia. W opinii ekspertów już wtedy zaczyna się kształtować jego gust muzyczny i będzie on zależał głównie od muzyki, której słucha mama. Dla nienarodzonego malca przyjemne będą utwory, które podobają się jego mamie, bowiem w momencie pobudzenia tzw. „szczęśliwych hormonów” w matce – dziecko zaczyna odczuwać ich dobroczynne działanie. Dzieje się tak nawet w przypadku ekstremalnych utworów death metalowych.

Jakiej muzyki warto słuchać będąc w ciąży?

Stara prawda mówiąca o tym, że Polacy lubią te piosenki, które już dobrze znają sprawdza się również w przypadku naszych pociech. Nic nie stoi na przeszkodzie, by maleństwo przebywające w brzuchu mamy słuchała wielokroć tego samego utworu – pociechy na tak wczesnym etapie lubią powtarzalność. Właśnie dlatego warto sprawdzić albumy z muzyką relaksacyjną dla pań w ciąży. Wybranie kilku, a nawet kilkunastu utworów sprawi, że rodzice będą mogli ułożyć playlistę i nie tylko wprawić siebie oraz dziecko w dobry nastrój, ale także walnie przyczynić się do jego edukacji muzycznej, bowiem już w 32 tygodniu życia płodowego nasz malec zaczyna odróżniać i zapamiętywać dźwięki.

Dlaczego warto słuchać muzyki będąc w ciąży?

Do najważniejszych zalet słuchania muzyki podczas ciąży należy ukojenie nerwów mamy. Muzyka sprawia, że mamy są spokojniejsze, a ponadto łagodzi dolegliwości ciążowe. Innym walorem jest rozwój muzyczny – poszerzenie horyzontów zarówno matki, jak i wpływ na edukację muzyczną dziecka. Wówczas warto zadbać o zróżnicowanie utworów. Doskonałym wyborem w tej kwestii będzie radio Tuba.fm, które serwuje zróżnicowaną muzykę na najwyższym poziomie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.