Dodatki do domu – czyli magia wnętrz

Dodatki do domu

Wybór dodatków do domu jest naprawdę ogromny i niekiedy może wręcz przerażać. Jeśli nie chcemy zgubić się w tym gąszczu zapraszam was na krótki przegląd gustownych nie zaśmiecających otoczenie dodatków, które nie uderzą po kieszeni. Do tego podpowiadam, że nie zajmują wiele miejsca.

Na jakie dodatki zwrócić uwagę

Warto wspomnieć o takich elementach jak zasłony, firanki czy poduchy i narzuty. Wymieniając tylko te części w salonie na inny kolor można całkowicie odmienić jego wygląd. Niezłą inicjatywą jest zrobienie sobie kompletów innych na każdą porę roku. Kompozycja na stoliku też warta jest uwagi. Można tu wpasować kwiatek czy sezonową dekorację. Za naprawdę niewielkie pieniądze da się znaleźć zawsze coś interesującego w hurtowni online kwiatów sztucznych. Nie zapominajmy jeszcze o takich elementach jak ramki na zdjęcia czy obrazy. Tutaj także mamy pole do popisu.

Kompozycje

Ogólnie pod ten wątek zamierzam podciągnąć też kwiaty. Obecność żywych roślin w mieszkaniu podnosi komfort osób w nim przebywających. Może nie dostrzegamy tego na co dzień ale przebywanie wśród zieleni jest jak terapia. Wymiana kwiatów może być kosztownym wydatkiem dlatego polecam wymienić, zwyczajnie osłonki na doniczki. Jeśli jednak nie mamy cierpliwości do uprawy roślin, zapominamy o podlewaniu, zawsze warto sprawdzić w jakie rośliny może nas zaopatrzyć importer kwiatów sztucznych. Dla zabieganych i zapominalskich takie bezobsługowe kompozycje są dobrym rozwiązaniem.

Czarujące drobiazgi

Mam na myśli świeczki, nie musi być ich masa, wystarczy jedna, duża w strategicznym miejscu. Może to być też świecznik np. witrażowy, naprawdę masę pomysłów możemy znaleźć na blogach o tematyce DIY. Różnego rodzaju bibeloty, figurki, obrazy. Możliwości mamy wiele, wystarczy tylko poszukać dobrze dookoła siebie. Pamiętajmy jednak o umiarze. Nie zawsze dużo znaczy dobrze. Nie będzie na pewno dla nas przyjemna świadomość, jak się w pewnej chwili obudzimy, że połowę wolnego czasu spędzamy na odkurzaniu mnóstwa zbędnych przedmiotów.

Jak widać wystarczy niewiele wysiłku aby urządzić aranżacje gustownie i z charakterem. Najważniejsze w wybieraniu dodatków, oprócz wspomnianego umiaru, jest to abyśmy kupowali to co nam się faktycznie podoba no i brali pod uwagę zdanie innych domowników. Pozwoli to nam osiągnąć cel, czyli stworzyć własne, indywidualne wnętrze, w którym wszyscy będą się czuć komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.