Dotwork – wszystko, co musicie wiedzieć o tym stylu tatuowania?

Kobieta robi tatuaż w profesjonalnym studiu

Jest wiele stylów tatuowania i trzeba przyznać, że każdy z nich ma coś w sobie. Oczywiście przypominamy, że każda decyzja o zrobieniu sobie tatuażu musi być przemyślana, bo w końcu jakby nie patrzeć jest to ozdoba na całe życie. Tutaj musimy jeszcze wspomnieć, że tatuaże są czymś więcej niż modą, bo pozwalają na wyrażenie siebie i rzecz jasna mogą mieć też wartość symboliczną. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam jeden z ciekawszych stylów, a dokładnie dotwork. Co warto o nim wiedzieć?

Dotwork – czyli praca z kropką

Dotwork w wolnym tłumaczeniu można określić jako pracę z kropką. Choć nie jest to idealne tłumaczenie, ale bardzo dobrze oddaje kwintesencję dotwork. Otóż w tym przypadku to owa kropka ma kluczowe znaczenie. Tatuaże tworzone są z kropek, czyli kwintesencją tego stylu jest tatuowanie różnych wzorów przy użyciu do tego kropek. Tatuaże mogą być więc dziełami sztuki składającymi się właśnie z kropek. Oczywiście to nie wszystko, bo również samo konturowanie ma tutaj duże znaczenie. Otóż kontury są bardziej subtelne, a wręcz lekko zamazane. Zwróćcie jeszcze uwagę na kolorystykę, gdzie dominuje czerń i odcienie szarości. Dzięki temu całość wydaje się jeszcze bardziej eteryczna. Trzeba przyznać, że takie dziary prezentują się świetnie, jeżeli są dobrze zrobione. Ale ich wydziaranie wcale nie jest takie łatwe, bo wymaga dużej wiedzy, realnych umiejętności czy też precyzji. Stąd musicie znaleźć dobre studio tatuażu, bo osiedlowy tatuażysta sobie z tym nie poradzi.

Dotwork – trochę o historii i nieco o estetyce

Historia dotwork nie jest krótka. Otóż takie tatuaże były znane już tysiące lat temu. Często wojownicy ozdabiali nimi swoje ciała, by pokazać swoją odwagę. Oczywiście tatuaże dotwork były wykorzystywane w dziełach sztuki religijnej, ale i kulturowej. Miało to miejsce wbrew pozorom nie tylko w krajach europejskich, ale i azjatyckich. Teraz dotwork znowu powrócił do mody, choć można też powiedzieć, że cały czas był w modzie, bo nigdy ten styl nie kojarzył się z kiczem. Zwróćcie też uwagę, że takie dziary prezentują się niezwykle i nie są nudne. A gdy się im jeszcze przyjrzycie, to możecie zauważyć każdą pojedynczą kropkę, która tworzy całość. A więc w ten sposób nadaje grafice jeszcze więcej charakteru i ma to „coś”.

O metodach tatuowania w zdaniach kilku

Już wiecie, że styl dotwork ma w sobie sporo wyjątkowości i niebanalności. Na pewno takie tatuaże stoją w opozycji do słowa „nuda”. Ale na owy efekt wpływa ciężka praca tatuażysty. Otóż takie dziary są naprawdę trudne do wykonania. Musi je zrobić prawdziwy artysta. Jednocześnie nie zawsze dotwork wykonuje się przy użyciu klasycznej maszynki. W niektórych przypadkach może być konieczne zastosowanie techniki ręcznej, a to oznacza, że igła z tuszem pod skórę będzie ręcznie wbijana. Dzięki temu można uzyskać jeszcze lepszy efekt i także bardziej dokładną pracę. Zatem jeżeli podoba się Wam taka stylistyka, to koniecznie zapiszcie się do dobrego studia tatuażu.

Dotwork – jaki tatuaż wybrać?

W przypadku tego stylu rzadko wybiera się portrety, jednak dotwork może służyć do cieniowania wielu elementów. Dzięki temu efekt wizualny będzie jeszcze lepszy. Jednak najczęściej w tym stylu wykonuje się jakieś symbole. Mogą być to talizmany, albo wzory, które mają dla Was jakieś szczególne znaczenie. Dotwork jest świetny do wytatuowania run. Oczywiście świetnie prezentują się też mandale czy tatuaże w stylu geometrycznym, gdzie zarówno forma jak i treść są tak samo ważne. Jeżeli chcecie mieć tatuaż mały, ale przyciągający uwagę to styl dotwork także będzie dla Was trafnym wyborem. Tatuaże minimalistyczne wspaniale wyglądają, gdy wykonane są z małych kropek. W tym przypadku na początek wykonuje się samo konturowanie, a następnie potem wypełnia się całość kropkami. Tutaj zasada jest jedna, czyli im więcej kropek tym ciemniejsze fragmenty. Zatem im mniej, tym są jaśniejsze.

Dotwork to styl, który pozwala na wyrażenie siebie i ma wartość symboliczną. Oczywiście takie tatuaże są świetną dekoracją ciała. Ponownie przypominamy, że tylko najlepszy tatuażysta sobie poradzi z wykonaniem takich dziar, zatem oszczędność w tym przypadku zupełnie nie jest wskazana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.