Duomox – Jak działa? Na co się go stosuje?

Kobieta zażywa lek i popija go wodą

Artykuł sponsorowany.

Zakażenia bakteryjne mogą być bardzo problematyczne, szczególnie jeśli wystąpi szereg uporczywych objawów chorobowych. Czasem koniecznością staje się wdrożenie antybiotykoterapii, aby przyspieszyć proces powrotu do zdrowia, złagodzić symptomy choroby i zmniejszyć ryzyko wystąpienia powikłań. W przypadku chorób dotykających płuca często przepisywanym lekiem jest Duomox. Wykorzystuje się go również w dermatologii, pomaga przy infekcjach moczowych i zakażeniach żołądkowych. Jako że Duomox jest lekiem wydawanym z przepisu lekarza, konieczne jest zdobycie na niego recepty, co jest obecnie możliwe nawet przez Internet.

Co warto wiedzieć o leku Duomox?

Duomox to popularny lek przepisywany osobom ze zdiagnozowanymi zakażeniami bakteryjnymi. Za właściwości lecznicze odpowiada zawarta w preparacie amoksycylina. Posiada on właściwości antybakteryjne. W kontakcie z chorobotwórczymi drobnoustrojami, które są wrażliwe na działanie związku aktywnego Duomoxu, dochodzi do zahamowania syntezy ich ścian komórkowych. Przyczynia się to do jej osłabienia, a następnie do zniszczenia komórki bakteryjnej. Można wobec tego powiedzieć, że Duomox niszczy baterie znajdujące się w organizmie. Wskazaniami do jego stosowania są ostre stany zapalne: zatok, ucha środkowego, migdałków, gardła, płuc, oskrzeli, pęcherza moczowego. Po Duomox sięga się również przy durze brzusznym i rzekomym, boreliozie, bakteriomoczu, ropieniu okołozębowym z zapaleniem tkanki łącznej, zakażeniu helicobacter pylori.

Obecnie Duomox służy też jako środek stosowany profilaktycznie, w celu przeciwdziałania rozwojowi zapalenia wsierdzia. Jeśli ktoś ma nadwrażliwość na jakąkolwiek substancję w leku, to nie może go stosować. Dawkę Duomoxu zawsze ustala się indywidualnie, w zależności od wieku pacjenta, jego wagi i rodzaju zakażenia. Lekarz decyduje także o częstotliwości stosowania medykamentu. Istotne jest to, aby nie łączyć Duomoxu z niektórymi lekami, bo mogą wystąpić działania niepożądane. Niewskazane jest równoległe przyjmowanie Duomoxu z probenecydemem, allopurynolem, tetracyklinami. U niektórych pacjentów mogą wystąpić skutki uboczne przy stosowaniu Duomoxu. Do najczęściej pojawiających się można wymienić nadkażenia opornymi bakteriami/dodatkami, nudności, wymioty, biegunki, brak apetytu, wzdęcia, wysypkę, suchość w jamie ustnej, zaburzenia smaku, świąd, pokrzywkę.

Źródło: Duomox – Medyk.Online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.