Farby do włosów dla alergików

Kobieta korzysta z farby do włosów dla alergików

Profesjonalna koloryzacja włosów jest zabiegiem nadającym włosom blasku i wyrazistości. Intensywny kolor odmładza, podkreśla urodę, a nawet uwodzi. Dzięki profesjonalnym i antyalergicznym kosmetykom dostępnym w ogólnej sprzedaży zabieg farbowania włosów można obecnie przeprowadzić w wykwalifikowany sposób w zaciszu własnego domu nawet w przypadku osób cierpiących z tytułu alergii. I co najważniejsze po zastosowaniu farb nowej generacji włosy pozostają w doskonałej kondycji.
Problemem natomiast może być selekcja odpowiedniego kosmetyku, ponieważ na rynku jest ogromny wybór różnego rodzaju farb od rozmaitych producentów.
Zatem jaką farbę do włosów wybrać przy alergii?

Składniki alergenne w farbach do włosów  

Ogromny wybór odcieni i rodzajów farb do włosów dostępnych obecnie na rynku może skutecznie wywołać dezorientację i utrudnić wybór odpowiedniego produktu. Osoby cierpiące na alergię bezsprzecznie powinny wybierać farby przeznaczone do stosowania specjalnie dla alergików. Różnią się one bowiem składem od farb klasycznych.

Każda farba do włosów dla osób z alergią jest pozbawiona wszelkich substancji podrażniających. I substratów, które mogłyby wywołać alergię. Dodatkowo farby te pielęgnują włosy i skórę głowy.   

Są to profesjonalne farby do włosów bez amoniaku, parabenów, silnie alergennej parafenylenodiaminy i detergentów o intensywnym działaniu odtłuszczającym SLS.

Farby te są natomiast bogate w olejki i składniki roślinne takie jak

  • kwasy owocowe,
  • wyciąg z wierzby,
  • aloesu,
  • jeżówki
  • czy brzozy białej.  

Profesjonalne farby do włosów — piękny kolor w zasięgu ręki!   

Dobre farby do włosów są w dobie Internetu możliwe do zakupienia bez konieczności wychodzenia z domu. Ich szeroki asortyment jest bowiem dostępny na stronach różnych drogerii internetowych.

Dobór koloru farby do włosów możliwy jest dzięki bogatym opisom produktów zawierających również ich skład i potencjalne uwagi. Charakterystyka poszczególnych kosmetyków pozwala również na idealne dopasowanie farby do włosów. Ich grubości, a także tendencji do przetłuszczania, przesuszania lub łupieżu.   

Sekret intensywnego koloru? Odpowiednia farba do włosów!  

O sukcesie otrzymania pięknego koloru po farbowaniu decyduje kilka podstawowych zasad, które powinny determinować wybór produktu.

  • Farba do włosów powinna być przede wszystkim dopasowana do karnacji.
  • Jej kolor powinien bezpiecznie podkreślać pozytywne cechy urody i nadążać za trendami.
  • W przypadku alergików nośnikiem koloru w farbie do włosów powinien być olejek, który jest jednocześnie czynnikiem pielęgnującym.
  • Z kolei trwała, czarna farba do włosów powinna jako nośnik koloru zawierać w składzie hennę, czyli naturalny barwnik pozyskiwany z liści pędów krzewu pochodzącego z rejonów tropikalnych i o wdzięcznej nazwie Lawsonia bezbronna. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.